13 Eerie

11. červen 2013 | 23.18 |

13 EERIE

13-Eerie-DVD

Info:

Žánr: horor

Rok: 2013

Země: Kanada

Režie: Lowell Dean

Hlavní role:

Katharine Isabelle: Megan

Brendan Fehr:  Daniel

Brendan Fletcher: Josh

Nick Moran: Larry

Popis:

Skupina studentů forenzních věd se chystá na poněkud neobvyklou zkoušku. Se svým profesorem se vydávájí na odlehlé místo na kterém profesor rozmístil několik mrtvol a jejich úkolem je zjistit příčinu smrti,  ten nejlepší má velkou šanci na práci u FBI jenže jejích cíle se v průběhu dne začnou rychle měnit, jejich hlavním cílem je přežití.

Můj názor:

Hororový žánr není příliš originální, to víme snad všichni a to nemusíme být odborníci. Hororů se točí stále dost až si někdy člověk řiká, proč vlastě, protože tak na 10% hororů je koukatelných, zbytek to jsou zoufalé filmy, které nejen že nemusíte vidět, ale je vůbec škoda je točit. 13 Eerie není příliš originální ani kvalitní horor, ale přece jen má něco, co může nabídnout. Vezmeme to hezky popořádku.

Skupina studentů se vydává na odlehlé místo, které bylo dříve věznicí (z té věznice tam nenajdete vůbec nic) vše je obklopeno hustými lesy a několika chatičkami a samozřejmě je to tam samá mrtvola na to nemůžeme zapomenout. Banda je poměrně sympatická až na několik málo výjimek a tváře jsou poměrně známé.  Klasická zápletka - ožívající zombie, které rádi lidské masíčko, takže víte co čekat.

Prvních několik minut se seznamujeme s dějem a tak to chvilku trvá, než se tam začne něco dít, i když bych řekla že Eerie to rozjíždí poměrně rychle, alespoň na hororové poměry. Momenty překvapení tzv. lekačky, no obávám se, že tohle film postrádá, docela škoda. Debilní chování hlavních hrdinů je samozřejmostí děje. Plusem jsou docela vydařené zombie, které se tak nějak liší od ostatních zombie hororů a tak je na co koukat.

vlcsnap2013040312h24m28s18048e

Čeho všecho můžeme být svědky v tomto hororu? Tak například několika litrů krve, podíváme se i na vnitřnosti, pokud máte rádi drsné krásky, tak jedna taková tady je, i když nedostala tolik prostoru kolik by si zasloužila, ale tvůrci si asi řekli, že v hororovém žánru se Katharine Isabelle už vyřádila a samozřejmostí jsou i zombie, o kterých jsem se už zmiňovala.

Velký zázrak se od toho sice čekat nedá, obzvláště, když si trháte vlasy, kroutíte hlavou nad absurditou hlavních hrdinů, myslím, že nikdo z mozkem by v jistých situacích neregaoval tak, jak reagujou hrdinové, tohle mi vždycky hrozně vadí, ale bohužel racioálního chování se v tomto žánru asi nedočkáme. Vrátím se ještě k těm zombíkům, nebudu důmat nad tím, kde se vzali, to je zbytečné a vedlejší, spíš co mě tak zarazilo bylo to, jak rychle se pohybovali, přece každý z nás někdy viděl nějaký zombie film či seriál (Resident Evil, Walking Dead, Úsvit mrtvých) víme, že tyhle stvůry sotva lezou a běhat je pro ně naprosto nemožné. Takže upřímně trochu mě zklamalo, když jsem viděla perfektní zombie, která běhá, to už tak perfektní není.

Nechci říkat, že jsem byla filmem zklamaná, protože jsem od něj nečekala vlastně vůbec nic a dočkala jsem se poměrně dobrého filmu, žádná extra hrůza se nekoná, ale víte co, ještě řeknu jednu věc, závěr je bezpochyby nejlepší částí filmu.

Hodnocení:

Mé hodnocení: 6/10

Csfd hodnocení: 44%

Fdb hodnocení: 30%

Trailer:

Zpět na hlavní stranu blogu

Komentáře