Would You Rather

22. červen 2013 | 00.01 |

WOULD YOU RATHER

would-you-rather-2012-poster01

Info:

Žánr: horor

Rok: 2012

Země: USA

Režie: David Guy Levy

Hlavní role:

Brittany Snow: Iris

Jeffrey Combs:  Shepard Lambrick

Charlie Hofheimer: Travis

Jonathan Coyne: Bevans

Popis:

Mladá Iris opustila školu a hledá si práci, aby se mohla postarat o svého vážně nemocného bratra. Její situace je velmi zoufalá a práce nikde, setkává se s doktorem, který léčí jejího bratra, který jí nabídne, jistou soutěž nejen o peníze, které nutně potřebuje, ale i to, že o jejího bratra bude postaráno jak finančně tak i zdravotně. Taková nabídka se přece neodmítá nebo snad ano?

Můj názor:

Už nějakou dobu se mi doma WYR povaluje, ale nebyla ani chuť, nálada, ale to se změnilo včera, a proč, že zrovna tenhle horor, upřímně jsem toho o filmu moc nečetla a stačil mi pouhý fakt, že tam hraje Brittany Snow, kterou mám ráda a tak vlastně tohle rozhodlo. O to většího jsem se dočkala překvapení, to musím říct hned v úvodu, abych Vás trochu navnadila abyste si film pustili.

Iris je sympatická holka, kterou litujete od začátku, vzdát se vlastního života pro bratra je opravdu obdivuhodné a to co se chystá Iris učinit bude mnohem obdivuhodnější, i když... Příběh začíná klasickým zasvěcením do života Iris a jak dostává nabídku, kterou samozřejmě přijímá, vidina zdraví a peněz je prostě neodolatelná. Tuto nabídku ji učiní velmi podivný muž jménem Lambrick, na kterém Vám něco nesedí od okamžiku, kdy se objeví na obrazovce. Jeho údajná Lambrickova nadace, jak jí sám nazývá pořádá jistou soutěž ve které vítěz bere vše, tak tomu tak bývá. Trochu toho malého postrčení v podání několika málo řečiček, že i doktor Irisina bratra prošel touto soutěží a zvítězil. Lambrick dodává větu, které Vám skutečně dojde, že tady něco nehraje.

Klasická půl hodinka ničeho, ale přece jen nečeho, protože u téhle pasáže a, i přesto, že se tam neděje nic extra se nenudíte, což se opět tak často nevidí, když přijde na hororový žánr, ale to už bych se opakovala.

Příchod Iris do domu, kde poznává několik dalších hostů je velmi zvláštní, je jasné, že o večeři blbců nepůjde, jak tomu je ve francouzské komedii  Blbec k večeři, spíše by se to dalo přirovnat k 10 mlaých černouškům, i když jich 10 není, alespoň tohle mě napadlo, když skupina pokusných králíků usedá ke stolu. Každý tam je z jiného důvodu, ale o tom film není, protože on se soustřeďuje na něco úplně jiného. Nechci tvrdit, že jsme něco podobného už neviděli, protože by to nebyla pravda, podobné filmy jsou o tom žádná, ale......

would-rather-1

O čem napovídá fotografie? Překvapení hosté, no pokud se podíváte nebudete se divit jejich překvapení. Lambrick je ve své podstatě totální magor, který má jisté choutky, které jsou potřeba utěšit a proč, že do toho zatahovat ještě svého syna, který je evidentně silně narušený? Řeknu Vám proč, aby byl stůl pro 10 lidí plně obsazen, ale ony ty místa budou velmi rychle ubývat!! Nechci prozrazovat na co se můžete těšit jen začínáme zlehka to je jisté.

Za zmínku stojí několik postav, jednou z nich je samozřejmě již zmiňovaná Iris. Dále tu máme samotného hostitele Lambricka, o kterém jsem už mluvila, trošku mě mrzí, že nám jeho úchylku malinko neosvětlili, ale to už by bylo asi na dlouho. Další postavou je Lambrickův syn Julian, který se tam příliš nevyjadřoval a když ano stálo to za to, ale přesto jeho pošahaná postava zasloužila víc. A samozřejmě jedním z nejlepších postav je pro mě Bevans, který poslušně plnil rozkazy svého pána, no komorník k pohledání, co si budeme povídat.

Co se týče hereckého obsazení to příliš známé není, nebo alespoň pro mně ne, nejznámější je zde Brittany Snow či snad samotný Lambrick, kterého jste jistě už viděli, ale na škodu to skutečně není.

Film má spád, je dost krutý a svým způsobem brutální. Někdo může říkat, že se film podobá Saw, tedy alespoň v té myšlence, kdy šílenec zavře několik lidí a říká jim co mají dělat. V tomhle případě si příliš krve neužijete, i když samozřejmě tam je, ale tohle není o krveprolití, ale spíš o psychice a jak název napovídá jedná se ne o to, co musíte udělat abyste si zachránili život, ale vybrat si mezi variantou A a B, není snad ani nutné říkat , že ani jedna varianta není dobrá.  Představte se sami sebe v podobné situaci? Páni, hodně drsné a já osobně mám tenhle druh filmu ráda, vždy totiž není horší fyzická bolest, ale psychická, nemyslíte?

Nevzpomínám si ani na minutu, kdy bych se nudila, všechno to do sebe perfektně zapadá, nejsou tady žádné prodlevy, které slouží jako prostor pro nic a všechno to perfektně odsýpá. Stopáž je přiměřená, tak to má být. Postavy jsou také hodně dobře vymyšlené.  Další práci režiséra  Levyho si rozhodně pohlídám. Jsem velmi spokojená, vlastně už jsem dlouho takhle spokojená nebyla.

Hodnocení:

Mé hodnocení: 8/10

Csfd hodnocení: 68%

Fdb hodnocení: 52%

Trailer

Malá rada, pokud se nechcete připravit o překvapení, které tento film nabízí a dáte na můj názor, tak na trailer ani nekoukejte, protože toho prozrazuje skutečně mnoho.

Zpět na hlavní stranu blogu

Komentáře