Mrtví a neklidní - Warm Bodies

25. červen 2013 | 16.34 |

MRTVÍ A NEKLIDNÍ - WARM BODIES

warm-bodies-poster-ew-branded

Info:

Žánr: horor/romance

Rok: 2013

Země: USA

Režie: Jonathan Levine

Hlavní role:

Teresa Palmer: Julie

Nicholas Hoult: R

Dave Franco: Perry

John Malkovich: generál Grigio

Popis:

R je zombie a jak tomu tak bývá je obklopen dalšími zombie, kteří požírají lidi a protože jich několik zbylo výběr je víc než velký. R, se ale přesto odlišuje od ostatních a to dokazuje tím, že dívku, kterou najde nesní, ale zamiluje se do ní. Musí jí chránit nejen před ostatními zombíky, ale také před další hrozbou.

Můj názor:

Filmový tvůrci nám toho připravili už skutečně hodně, viděli jsme upíří lásku, vlkodlačí, kouzelnickou a mnohé další, ale asi nikdo nečekal, že se dá vytvořit zombie romance, ale skutečně to jde, jak dokázal Johnatan Levine se svým velmi zvláštním až neobvyklím pojetím.  

V dnešním hororovém žánru je velmi malá nabídka, vesměs sledujeme stále to samé dokola (upíři, zombie, vraždící hybridi, šílenci atd). Takže žádná novinka, jeden čas jsem měla s filmy, kde vystupují zombie vážný problém, nějak jsem tomu prostě nepřišla na chuť a jediný film, který změnil můj postoj byl Resident Evil asi o 3 roky později než byl vypuštěn do světa a pak už to šlo velmi rychle. Důkazem toho je například seriál Walking Dead, který sleduju s velkým nadšením, no nic o tom článek nebude.

Zombie R, jen R, protože své jméno si nepamatuje, je hodně zvláštní a už od samého začátku se liší od ostatních zombíků, je jasné, že téhle postavě přijdete na chuť. Pak se na scéně objevuje krásná Julie, ten výběr jmen hádám, že byl záměrný, i když samozřejmě pravé jméno R se nikdy nedozvíme, ale přece jen ty iniciály jsou trochu jasné R a J.

R a jeho chování se změní ještě víc po svačině jménem mozek a je jasné, že Julie je jeho životní láskou, i když zombie přece nemůže nic cítít, ne? Láska hory přenáší, alespoň se to tak říká v tomhle případě je to zvláštní lék na mor jménem smrt.

warm-bodies_381711b

 Snímek Warm Bodies toho má k nabídnutí víc, samozřejmě nechci příliš prozrazovat zápletku, pokud jste film neviděli, připravit Vás o takový zážitek to vážně nemám v plánu. Musím říct, že každá postava má svou vlastní úlohu, kterou plní dokonale, souhra R a Julie je prostě skvělá a jestli jste někdy milovali zamilovaný pár Williama Shakespeara, tak si tyhle zamilujete taky. Samozřejmě jelikož se jedná o romanci, tak je jasné, že právě tyhle dva budou na scéně nejčastěji ovšem tvůrci nezapomněli, ani na další postavy jako třeba otce Julie, který se vyžívá v zabíjení zombie v podání Johna Malkoviche. Pak přichází na scénu nejlepší přítel R, který se jmenuje M, nebo-li Marcus, kterého jsem si já zamilovala.  Nesmíme vynechat ani ex lásku v podání bratra Jamese Franca, Dave Franca, který toho ze svým silně okouzlujícím bratrem má hodně společeného, protože poznáte okamžitě, že se jedná o Franca.

Mladá herecká dvojce ztvárnující naše zamilované hrdiny,byla vybrána skvěle, dlouho jsem nebyla tak spokojená, Teresa Palmer je krásná holka, takže se na ní kromě jiného i dobře kouká a její roli jsem jí věřila a s jejím partnerem Nicolasem Houltem si skutečně sedli, co víc si přát, plně fungující partnerství na scéně.

Další věc, kterou musím zmínit je hudba, jestli by jste čekali dnešní popovou hudbu, tak to Vás musím zklamat, protože té se nedočkáte, za to klasiky Guns N´ Roses a dalších starších vypalovaček rozhodně ano. Soundtrack je parádní.

Jonathan Levine je dobrý režisér to tom žádná, i když prostě někdy se úplně nezadaří. Jeho film, který mě skutečně dostal je 50/50, pokud jste film viděli, víte o čem mluvím.  A tímto snímek opět dokazuje, že na to má, ač Warm Bodies je vtipná, originální, překvapivá romance s prvky hororu, stále tomu něco chybělo, ale nepovažuji film za zklamání spíše naopak.

Hodnocení:

Mé hodnocení:8/10

Fdb hodnocení:63,6%

Csfd hodnocení:69%

Trailer

Zpět na hlavní stranu blogu

Komentáře