Lesní duch

14. červenec 2013 | 18.10 |

LESNÍ DUCH - THE EVIL DEAD

evil dead

Info:

Žánr: horor

Rok: 2013

Země: USA

Režie: Fede Alvarez

Hlavní role:

Jane Levy: Mia

Shiloh Fernandez: David

Jessica Lucas: Olivia

Lou Taylor Pucci: Eric

Elizabeth Blackmore: Natalie

Popis:

Parta mladých lidí se vydává na chatu v lesích, kde se chystají pomoci jedné z nich, která prochází drogovým absťákem. Nikdo z nich nečekal, že to bude dobré, ale rozhodně nečekali co bude následovat po přečtení několika málo slov z podivné knihy, která přináší velké problémy.

Můj názor:

Lesní duch je remakem stejnojmenného filmu z roku 1981, který se na tu dobu stal velmi populární i přes to, že jak tomu bývá dnes neuvidíme v něm příliš kvalitní triky, ale to se dá samozřejmě čekat, nicméně horor to byl kvalitní. Kromě toho, že jsem fanouškem původního snímku, tak mě zaujalo také herecké obsazení a to především Jane Levy, kterou vídám už druhým rokem v seriálu Suburgatory jako Tessu.

V úvodu snímku se toho příliš zkazit nedá a i když je Vám tak nějak jasné, že se příběh bude ubírat někam úplně jinak než jak je tomu v originále. Chatka, pět lidí z toho jeden není tak docela ve své kůži :-D Jiná slova, která přivolají ďábla, který se rozhodne usídlit v jedné z přítomných postav. Co se týče scénky v lese, kterou já považuju za jednu z nejlepších co se týče hororů vůbec, tedy když vynechám koupající se Nancy ve vaně v Noční můře z Elm Street. Na onu stromovou scénu jsem se skutečně těšila, nemůžu říct, že bych byla zklamaná nebo příliš nadšená, prostě jsem od toho čekala trochu víc, i když v porovnání se samotným snímkem byla tahle scéna jedna z nejlepších.

Na plakátech bylo napsáno něco ve smyslu, že se jedná o nejděsivější horor, upřímně s tím prostě souhlasit nemůžu a to hned z několika důvodů, film možná atmosféru měl, ale ne zase tolik, aby se u toho divák skutečně bál nebo alespoň na mě to tak nepůsobilo, v průběhu filmu jsem se několikrát přistihla, že kontroluji stopáž, což by se stát rozhodně nemělo. Takže ta správná atmosféra tam docela chyběla ale co tam nechybělo byla spousta hnusu a krve. Musím říct, že skutečně dlouho, dokonce přemýšlím jestli jsem někdy narazila na horor, kde by bylo tolik krve a přiznám se, že by mě velmi zajímalo kolik se tam prolilo litrů červené barvy, protože ona tam dokonce i krev pršela (což mi bylo silně nevhodné), obzvlášť když pomyslím na originál.

evil-dead-red-band-full-traile

 Z originálem má toho Lesní duch společného skutečně velmi málo, což je pro mne velká chyba, přece jen, když se rozhodnu točit remake, nikdo nechce aby se to celé okopírovalo, ale jsou dané věci, které by tam prostě být měli. Poslední půl hodinka byla zřejmě nejlepší z celého filmu, i když jak jsem zmínila Lesního ducha byste hledali skutečně marně. Netvrdím, že masky především úprava Jane Levy nebyla výborná, dočkali jsme se i té motorové pily, ale unikl mi smysl toho krvavého deště :-D to jako pardon. Připadala jsem si, že koukám spíš na Carrie.

Jane Levy/Mia se své role opět zhostila dokonale, i když její herecký um v tomto žánru příliš nevynikne, ale i tak byla co se týče postav nejlepší a hned za ní její filmový bratr v podání Fernandeze, kterého kamera prostě zbožňuje ostatně stejně jako já. Jinak postavy neměli příliš prostoru k tomu aby se nějak vybarvily, to je další rozdíl v porovnání s originálem. Vím, že někomu může vadit, že stále omílám dokola remake a originál, ale ono to prostě nejde jinak, kdyby se jednalo o horor, který předtím nebyl natočen tak bych byla víc jak shovívavá, ale bohužel to prostě nejde, srovnávání se jednoduše neubráníte pokud se jedná o předělávku dosti kvalitního filmu.

Hodnocení:

Moje hodnocení:  6/10

Fdb hodnocení:  67,3%

Csfd hodnocení:  61%

 A jaký máte vy názor na Lesního ducha? Líbilo se Vám to? 

Zpět na hlavní stranu blogu

Komentáře

RE: Lesní duch prosim 14. 07. 2013 - 18:16
RE(2x): Lesní duch zlomenymec®pise.cz 14. 07. 2013 - 19:19
RE: Lesní duch zlomenymec®pise.cz 14. 07. 2013 - 19:20
RE(2x): Lesní duch movies-and-tvshows 14. 07. 2013 - 20:20
RE(3x): Lesní duch zlomenymec®pise.cz 14. 07. 2013 - 20:30
RE(4x): Lesní duch movies-and-tvshows 15. 07. 2013 - 09:51