Admission

31. červenec 2013 | 14.44 |

ADMISSION

Admission-OneSht-1  

Info:

Rok: 2013

Země: USA

Režie: Paul Weitz

Hlavní role:

Tina Fey: Portia Nathan

Paul Rudd: John Pressman

Wallace Shawn: Clarence

Popis filmu:

Portia už několik let pracuje v přijímacím oddělení na prestižní univerzitě Princetonu. Její život je ideální, má skvělou práci, milujícího přítele a už jen zbývá povýšení, které pomalu klepe na dveře. Při nabírání nových studentů se setkává se svým spolužákem z univerzity, který jí představuje velmi talentovaného mladíka, který by mohl být její syn, kterého se po porodu vzdala.

Můj názor:

Některé filmy Vás zaujmou především díky hereckému obsazení, přesně to je případ Admission, protože i když samotný název napovídá o co přesně ve filmu půjde, já osobně jsem trailer neviděla a vlastně ani nic bližšího jsem o filmu nevěděla, stačilo pouze jedno, že tam hraje můj oblíbený Paul Rudd a skvělá Tina Fey.

Hlavní hrdinka Portia nepatří mezi ty hrdiny, které byste si hned zamilovali vlastně je dost pravděpodobné, že se Vám to nepovede během celého filmu. Co se týče postav, film toho příliš nabídnout nemůže, není tam vysloveně nikdo, kdo by Vás zaujal. Nemastný neslaný přítel, kterého byste z chutí trefily a velmi uvítáte, že jeho role ve filmu je malá, ale přesto tam je. Otravní kolegové z práce to zná nejen Portia, ale i my ostatní, ale proč se na to musíme ještě dívat v televizi to je mi záhadou. To je ovšem špička ledovce.

Při sledování několika prvních minut si pokládáte otázku, to se budu celou dobu dívat na pracovnici, která přijímá, spíše odmítá uchazeče Princetonu? Za několik málo minut jsem dostala odpověď, že nikoliv, to ovšem neznamená, že jsem se u snímku bavila. Všechno to působí hrozně roztahaně a nesympaticky, kolik podobných filmů už jsme mohli vidět? Na tom mám zase odpověď hned já. Tucty.

grant_e_admission_b1_640

Hledáte snad romantickou komedii? Nevím proč, ale Američani zřejmě nepobrali co je komedie a co je romantika, protože tohle byla velmi lehká romantika a komedie? Haha, to se spíš pobavím nad tou myšlenkou, že se to snaží nazvat komedií! Nemůžu zastírat své zklamání, protože vždy když se na scéně objevuje Paul Rudd tak se nenudím, je to vtipné, kousavé a stejně tak v rolích Tina Fey a tak jsem se na jejich kombinaci těšila bohužel jsem se dočkala silně průměrného, troufám si říct i podprůměrného filmu, který nemusíte vidět a když už se rozhodnete ho vidět, tak se k němu s největší pravděpodobností nevrátíte.

 Režiséra Paula Weitze snad znáte všichni, jeho prvním snímkem jsou a vždy zůstanou legendární Prci, prci, prcičky, které se objevili v roce 1999. Jeho kariéra zaznamenala vynikající snímky a samozřejmě také průměrné, ale co bych od něj nikdy nečekala je jedna utrápená komedie.

Hodnocení:

Mé hodnocení: 5/10

Fdb:90%

Csfd: 54%

Zpět na hlavní stranu blogu

Komentáře