Chlap na roztrhání

11. srpen 2013 | 22.38 |

CHLAP NA ROZTRHÁNÍ - PLAYING FOR KEEPS

Playing-for-keeps-poster

Info:

Rok: 2013

Země: USA

Režie: Gabriele Muccino

Popis:

Bývalá fotbalová hvězda George nemá příliš štěstí jak s prací tak s penězi a už vůbec ne se svým synem. Práce v nedohlednu a tak se rozhodne dělat trenéra v dětském fotbalovém mužstvu ve kterém hraje jeho syn. Návštěvnost na dětských zápasech vzroste a stejně tak maminky malých hráčů si začínají brousit zuby na George.

Hlavní role:

Gerard Butler: George

Jessica Biel: Stacie

Caterine Zeta Jones: Denise

Uma Thurman: Patti

Dennis Quaid: Carl

Další z mnoha romantických komedií bez kterých by se svět obešel. Velkou výhodou filmu Playing for Keeps je herecké obsazení, které je velmi hvězdné. Mladý nadějný fotbalista Goerge v jistých dobách zářil a byl velká fotbalová hvězda, jenže při jednom zápase se zranil a jeho kariéra tím skončila a v tom nejlepším. O několik let později je George nezaměstnaný, nemá do čeho píchnout, jako manžel příliš dobře nefungoval a jak to tak vypadá nedá se nazvat ani otcem roku, jeho život není takový jaký si přestavoval, že bude. Tomu se říká skutečná realita.

Žánr u kterého příliš originality nenajdete, takže je jasné jakým směrem se bude příběh ubírat. George veze syna na zápas a tak vidí muže, který si říká trenér, zaujme jeho místo a hle, zápletka je na světe. Jediné co George nepostrádá je sexy přízvuk, který mu dodává na kouzle a tak tu máme náhle zástupy matek, které nesledují zápasy svých dětí jako spíš jeho zadek a okatě s ním flirtují.

Máme tu jednu svobodnou ubrečenou matku, jednu sexy matku a jednu zadanou matku a samozřejmě nesmíme opomenout jeho bývalou manželku a tak tu máme zaděláno na solidní guláš.

Playing the keeps

Když jsme u těch matek, ten herecký výběr je velmi zajímavý, máme tady Caterine Zetu Jones, která jen tak mimochodem vypadá skvěle a z těch nažhavených žen vypadá bezpochyby nejlíp. Musím říct, že Jessicu Biel mám ráda, ale dle mého romantický žánr není tak docela pro ní, když si vezmu všechny možné filmy, kde jsem jí viděla, přiznám, že mi mnohem více líbí v roli drsňačky, která na opasku nosí pistoli a jak tomu bylo například ve filmu A-Team. Gerard Butler je oproti ní ten typ, který se hodí i do romantického filmu a i do akčňáku to záleží spíše na Vás v čem ho máte raději.

Režisér Muccino docela překvapil, i když ne mile. Viděla jsem jeho snímky Štěstí na dosah a Sedm životů a musím říct, že ta dramatická vlna mu prostě sedne a to jednoznačně, proč se pouštěl do tohoto druhu žánru je mi skutečně velkou záhadou.

Jako každý romantický film, tak i tenhle je v některých situacích až zbytečně přehnaný a samozřejmě se dočkáme i happyendu, tohle není žádný spoiler, protože tak 99% romantických amerických filmů končí happyendem, a já se přiznám, že mě to příliš nevyhovuje, ale co nadělám. Nic extra od snímku nečekejte, jedná se o průměrnou až podprůměrnou romantickou slátaninu, která nemůže ničím překvapit. Jediné čeho si my ženy můžeme užívat do sytosti je pohled na zatraceně sexy Butlera a poslouchat jeho úžasný přízvuk a pokud se podaří přemluvit Vaše drahé polivičky, aby koukali s vámi, tak věřím, že ani oni nebudou zklamání, samozřejmě mluvím o tom dámském obsazení. 

Hodnocení:

Mé hodnocení:  5/10

Fdb hodnocení: 68,3%

Csfd hodnocení: 54%

Zpět na hlavní stranu blogu

Komentáře