Polární záře

5. srpen 2013 | 22.39 |

65073_bf1761

Film podle knižní předlohy Nory Roberts

Info:

Rok: 2009

Země: USA/Kanada

Režie: Mike Robe

Hlavní role:

LeAnn Rimes: Meg

Eddie Cibrian: Nate

Rosanna Arquette: Charlene

Nejsem velký fanoušek televizních filmů a samozřejmě už vůbec ne filmů, které jsou točené na základě knižních předloh romantických ptákovin, které patří Noře Robert či snad Danielle Steel nebo jiným . Tento žánr neuznávám ani jako knihu, protože to je pro mě prostě knižní brak, ale je jasné, že každý má rád něco jiného. Někdo se může ptát, proč, že jsem si to vlastně vybrala Polární záři, když to nesleduju ani nečtu, na to odpovím  raz dva, v neděli v televizi nic nedávali a jediné co běželo byla Polární záře, a abych byla upřímná viděla jsem už asi 2 díly v minulých týdnech :-D stydím se, ale zoufalost nutí dělat lidí různé věci!

Každý kdo zná Noru Roberts ví o co v příběhu jde, ale vlastně to může tušit úplně každý, romance a vražda a pátrání po vrahovi. Docela jsem zírala, když se na place objevila LeAnn Rimes, protože od Divokých koček kde si střihla mini roli a ještě si zahrála sebe jsem jí nikde neviděla. Za ty léta hodně zhubla a vypadá hodně dobře, troufám si říct sexy ostatně to bychom mohli říct i o Eddiem Cibrianovi. Eddie je na tom o poznání lépe, myslím co se týče herectví, ale samozřejmě žádná sláva to není, ale ostatně nečekám, že by se do podobné romance hrnul někdo s větším talentem. Jako každý, tak i tento příběh je někam zasazen, tentokrát to je Aljaška.

288388_nora-roberts-polarni-za

Jak už jsem říkala, příběh je velmi jednoduchý, a měla bych řadu připomínek, třeba to, že nalezená mrtvola vypadá velmi mladě a také je a tak člověk absolutně nechápe, jak může být otcem hlavní hrdinky, když je stejně starý a teď vlastně proč, protože vražda se stala cca před 15 lety, pokud si dobře vzpomínám ovšem co si nepamatuji je to, že tam nebyl titulek s tím o kolik let je to později. A co podezřelí, ano tentokrát si Nora pohrála s několika osobami, které byli v hledáčku Natea, tedy místního policisty, který se zrovna přistěhoval, umíte si představit ten povyk, když se někdo octne na Aljašce a navíc dostane takovou funkci jako je šerif a co víc nepochází z městečka (za boha si nevzpomenu na jméno horského městečka). 

Následuje několik úmrtí, tohle prostě nechápu, objeví se mrtvola a vrah místo toho aby se tvářil, že nic, tak začne zabíjet další lidi, kteří by měli k tomu co říct, což je samozřejmě rozpoutá řetězovou reakci. Skutečně nesnáším filmy, kde se zabíjí zvířata, prostě mi to neskutečně vadí a samozřejmě vím, že nikomu z nich nebylo ublíženo, už jen ta myšlenka mi prostě drásá nervy. Zde padne také zvíře konkrétně pes, což jsem absolutně nepochopila, vrah zabije zvíře proč? Aby nešlo za šerifem a neřeklo mu, že je vrah? Tahle vražda byla skutečně absolutně o ničem a jak souvisela s vraždou otce hlavní hrdinky to mi je velkou záhadou. 

Během 60 minut padne několik možných motivů, ale já tušila kdo bude vrah už od začátku, ostatně jako již v předchozích dílech, což je zásadní problém, téhle kriminalní myšlenky. Co k tomu říct, snad jen Noro Robert na mě si krátká!

Co se týče hodnocení, myslím, že soudě podle článku můžete hádat, jak se věci mají, ale přesto sem to hodnocení lípnu. Přesto všechno byl tenhle díl asi nejlepší ostatně asi proto mě to donutilo napsat tohle.

Hodnocení:

Mé hodnocení: 4/10

Fdb hodnocení: 63,3%

Csfd hodnocení: 48%

Zpět na hlavní stranu blogu

Komentáře