Uvnitř mé hlavy

12. srpen 2013 | 02.07 |
› 

MAGIC MAGIC

Uvnitr me hlavy

Info:

Rok: 2013

Země: USA/Chile

Režie: Sebastián Silva

Popis:

Alicia přijíždí do Chile za svou sestřenicí na prázdniny, Sarah musí, ale odjet a tak se Alicia ocitá ve společnosti třech osob se kterými nemá vůbec nic společného, které nezná. Alicia začíná mít problémy se spánkem a realita se pro ní stává noční můrou. Co je skutečné a co ne?

Hlavní role:

Juno Temple: Alicia

Emily Browning: Sarah

Michael Cera: Brink

Agustín Silva: Augustin

Catalina Sandino Moreno: Barbara

Mladá Alicia se vydává za svou sestřenicí, bez které evidentně neudělá ani ránu a říkám si, jak bez ní mohla existovat předtím, ale na tohle dostaneme do jisté míry odpovědi. Skupina čtyř lidí, když nepočítáme naší hlavní hrdinku se kterou budeme většinu času. Máme tu sestřenku Sarah, kterou moc neuvidíme tak nám je její charakter neznám. Charaktery ostatních hrdinů poznáte na vlastní kůži, tedy pokud se rozhodnete si Uvnitř mé hlavy pustit, ale musím říct, že to není nic extra příjemného, protože z celého filmu sálá naprostá deprese, takže si to chce skutečně rozmyslet.

Lidská psychika je velmi zajímavá, proto já vyhledávám tyhle filmy, i když se po nich místy skutečně dobře necítím, mezi takové patří například film Stud, The Divide nebo třeba Dread. Přesně tyhle filmy mi asi nejvíc utkvěli v paměti, teď si sem klidně můžu přidat i tento, i když přesto tomu něco chybělo, aby to bylo to pravé ořechové. Pro někoho může být hlavní hrdinka kráva, která dělá zbytečné scény, i když mě osobně místy lezla na nervy, tak komu by nelezla, ale bůhví co by to s člověkem udělalo, kdyby to prožil na vlastní kůži, i když raději bych se tomu vyvarovala, ale bohužel ono to někdy ani nejde. Určitě se Vám stalo, že někdy narazíte na někoho, kdo Vám skutečně nesedne, nemáte si s ním o čem povídat, leze Vám krkem a na Vás to pak nepůsobí moc dobře, trávit čas ve společnosti tohoto člověka je nemyslitelné. Samozřejmě můžete odejít, ovšem to naše hrdinka nemůže, protože je zavřená kde si v chatě a hned se třemi osobami se kterými nechce mít nic společného. Něco takového se nutně musí projevit a je jasné, že to odnese lidská psychika k tomu si připočtěte nedostatek spánku a máme tu zaděláno na velký problém.

Magic-Magic

 Musím říct, že mě příběh chytil, i když místy to skutečně na mou psychiku působilo, obzvláště jisté části. Já osobně jsem neshledala nikoho z přítomných za svou krevní skupinu, ani hlavní hrdinku, i když jsem jí fandila. Michael Cera nikdy nepatřil k mým oblíbeným hercům, spíš mi to jeho herectví moc nesedí s tím svým blbým výrazem působí prostě šíleně blbě a, i když se téhle role zhostil skvěle a já mu věřila každé slovo, nikdy ho za svého oblíbeného herce považovat nebude. Pak tu máme hlavní hrdinku v podání Juno Temple, tak to byl prostě koncert, párkrát jsem jí hrát viděla a zaujala mě, ale ještě jsem jí neviděla v hlavní roli, musím říct, že je prostě úžasná, zahrát tohle, to opravdu klobouk dolů! Ostatní herci tam jen tak přicmrndávají. O žánru filmu by se dalo spekulovat, většinou je všude, že se jedná o thriller, do jisté míry ano, ale převládá zde hodně dramatu a tak zařazení není jednoznačné.

Během celého filmu jsem čekala co  z toho vyleze, jak se co vyvrbí a musím říct, že ten konec mě malinko zklamal, to ovšem nemění nic na faktu, že film zapůsobí na diváka, i když samozřejmě záleží také na Vás, jak se s tím poperete, věřím, že někdo to přejde bez povšimnutí, ale pak se najdou tací, jako jsem já, které film svým způsobem dostane. Původně jsem si totiž film chtěla pustit na dobrou noc, ale rázem mě spánek přešel.

Hodnocení:

Mé hodnocení: 6/10

Fdb hodnoceni:  50%

Csfd hodnocení:  53%

Zpět na hlavní stranu blogu

Komentáře