Velká svatba

25. srpen 2013 | 18.41 |

the_big_wedding_-_final_poster

Info:

Rok: 2013

Země: USA

Scénář: Justin Zackham

Režie: Justin Zackham

Popis:

Mladý pár, který chce svůj zamilovanost zakončit slibem a doživotní láskou, všechno to jsou hezké vyhlídky, jen kdyby vyšly. Všechno komplikuje, komplikovaná rodina.

Hlavní role:

Diane Keaton: Ellie

Susan Sarandon: Bebe

Robert DeNiro: Don

Katherine Heigl: Lyla

Amanda Seyfried: Missy

Romantická komedie Velká svatba se může pochlubit skutečně barvitým hereckým obsazením, na kterém postavila celý film. Příběh není žádné překvapení, mladý zamilovaný pár, který se chystá na svatbu, kterou ovšem komplikuje početná rodina ženicha a podivná rodina nevěsty a všechno tohle směřuje k jednomu a to k záhubě a to nejen postav ve filmu, ale i k záhubě samotného diváka.

Jak už jsem říkala, ve filmu je skutečně mnoho známých tváří, které ve své podstatě nalákali diváka, ostatně já sama jsem se nechala zlákat a samozřejmě jsem byla napálena, stejně jako každý kdo film sledoval. Začátek napovídal, že co filmu nebude chybět jsou postavy, protože těch tam je skutečně hodně a tak se stává dost často, že několik z nich vypadne z obrazu a setkáte se s nimi například až na konci filmu. Hojnost postav má ovšem svoje nevýhody a to především v tom, že se ze začátku nechytáte a nevíte kdo je kdo, protože jak se ukazuje všechny postavy jsou svým způsobem propletené a tak ta orientace trvá déle než je zdrávo.

Trochu mi ušlo, proč hlavní dvojce Seyfried&Barnes, kteří se mají brát a všechno by se mělo točit okolo nich se objeví pouze několikrát a v 90 minutách se naprosto ztrácejí. Hlavní dějovou linku jim přebral alkoholik De Niro s Keaton. A o co, že tam vlastně běží? Docela zajímavá otázka, protože odpovědět na ní by nezabrala víc než jedno slovo. Proč vlastně Velká svatba? Velká fraška by bylo vhodnější.

the-big-wedding-set-lgn

Pokud Vám přijde, že Vaše rodina je cáklá, tak to jste neviděli tuhle lehce disfunkční rodinku. Návraty do minulosti či snad plkání a plkání o ničem to je přesně Velká svatba. Justin Zackham měl vynikající herecké obsazení, jen by měl vylepšit své scénáristické dovednosti, i když vzpomenu na jeho Než si pro nás přijde, říkám si, jak k téhle trapárně vlastně došlo! Menší účast Robina Williamse jistě potěší, i když jsem čekala, že bude trochu víc jako Kněz je poděs.

V dnešní filmové tvorbě se čím dál častěji objevují filmové předělávky (remake) a neunikl tomu ani romantický žánr a tím pádem i Velká svatba, která byla okopírována z francouzské produkce z roku 2006, kdyby jste měli zájem film vidět, najdete ho pod názvem Můj bratr se žení.

Neoriginální, nekomediální, nezáživné a přesto si zaslouží pochvalu a to v jednom, ve skvělém obsazení.

Hodnocení:

Mé hodnocení: 4/10

Fdb hodnocení: 67,1%

Csfd hodnocení: 55%

Zpět na hlavní stranu blogu

Komentáře