Barricade

17. září 2013 | 15.38 |

MV5BMTc3MDI4Mzk3Ml5BMl5BanBnXk

Info:

Rok: 2012

Země: USA/Kanada

Režie: Andrew Currie

Popis:

Terrence se svými dvěma dětmi odjíždí na chatu, kde se snaží alespoň trochu zapomenout na tragédii, která postihla jejich rodinu, jenže ideální výlet na chatu v horách se trochu vymkl a stává se z něj, něco dočista jiného.

Hlavní role:

Eric McCormack: Terrence

Jody Thompson: Leah

Conner Dwelly: Cynthia

Ryan Grantham: Jake

Slibný horor, který se zvrtl a tím se dostal na samé dno hororového žánru.

Otec se svými dvěma dětmi se po smrti manželky/matky vydává do horské chaty, kam jeho manželka jako malá jezdila. Zasněžené hory a horská chata,která se jim stane útočištěm a nebo ne? Hned v úvodu nám tvůrci prozradí, že v téhle rodině se stala tragédie a tak je únik ideální cestou, která pomůže ovdovělému otci sblížit se svými dvěma dětmi, o které se většinu jejich života starala matka. Ideální šablona, kterou jsme jistě už mohli vidět, což neznamená, že by nás to nemohlo překvapit, i když to se tak docela nestane.

Barricade-2

Kýčovitá chata, která se zdá být úplně normálním místem, ale kdepak, což asi nikoho nepřekvapí, když se jedná o horor. Cca po půl hodině se tam začne něco dít, a chvíli tvůrci drží poměrně slušnou atmosféru, která Vás drží v napětí a vy čekáte, co se tam vlastně stane. Otec nadopovaný prášky začíná mít trošku problémy a vidí něco co vidět nemůže. V jeho výpadcích se divák ocitá v jeho minulosti, v tzv. flashback, kterých je tento film plný.
Děti jsou nemocné a hlavní hrdina se snaží být otcem, co mu síly stačí, hlavní otázkou je, zda to skutečně stačí!Před domem se dějí podivné věci a zanedlouho i v domě, tři hlavní hrdinové jsou jak napovídá název uvězněni v domě.
Poslední půl hodina už je poměrně hektická, otec lítá po domě a hledá své děti, jednou je dcera v kuchyni, následně běží za synem a takhle stála a stále dokola poletuje sem a tam, což diváka poměrně otravuje, obzvláště, když atmosféra je tatam a to co mělo být strašidelné se tomu ani zdaleka nepřibližuje. Hlavní hrdina je v totálním chaosu stejně jako my diváci, kteří nevíme a nechápeme vůbec nic. Žijí? Nežijí? Nebo co to má vlastně znamenat? Ve většině případech dostane odpovědi, ovšem v tomhle filmu rozhodně ne. A jediná otázka, kterou si budete po skončení filmu pokládat je ta, o co, že tam vlastně šlo!
Hodnocení:
Mé hodnocení: 3/10
Fdb hodnocení: 30%
Csfd hodnocení: 32% 

Zpět na hlavní stranu blogu

Komentáře