Once Upon a Time in Wonderland

12. říjen 2013 | 23.51 |

once-upon-a-time-in-wonderland

Info:

Název: Once Upon a Time in Wonderland

Žánr: Dobrodružné/Fantasy

Země vzniku: USA

Stanice: ABC

Hlavní role:

Sophie Lowe: Alenka

Emma Rigby: Červená královna

Michel Socha: Srdcový spodek

Naveen Andrews: Jafar

O co tam vlastně jde?

Fantasy pohádka Alenka v říši divů zná snad skutečně každý, ale nenechte se zmýlit, protože tahle Alenka nedodržuje klasické předpoklady. Alenku její otec zavře do blázince poté co se po nějaké době vrací domů a vykládá, že se setkala s králíkem, zlou Srdcovou královnou a dalšími podivnými tvory. O několik let později je Alenka stále zavřená, ale i přesto, že se jí doktoři snaží onu myšlenku na Říši divů a především na svou lásku, Cyruse, který byl zabit Srdcovou královnou zapudit, ona stále věří, že to co prožila je skutečné. Alenka je rozhodnutá zapomenout na všechno a přesně v tom okamžiku se na scéně objevuje králík a Srdcový spodek.

Připadá Vám to povědomé?

Samozřejmě, že ano, především proto, že to povědomé být musí, když se jedná o Alenku z říše divů, přesto tvůrce Adam Horowitz, ostřílený znalec přes seriály (One Tree Hill, Once Upon a Time, Ztraceni, atd.) se rozhodl pro inovaci, ostatně to samé dokázal u seriálu Once Upon a Time, díky kterému vlastně Alenka mohla vzniknout, protože se jedná o spin-off. Ti co sledují Once Upon a Time jistě potěší menší návštěva Storybrooku nebo, že uvidí již dobře známé tváře a samozřejmě nové tváře, jako je jedna z nejlepších záporných postav Disney pohádek, Jafar z Aladina. My co známe OUAT víme, že pohádkový svět, tak jak ho známe je skoro pryč a nastává nová éra.

Verdikt:

Alenka v říši divů, byla a vždycky bude zajímavým tématem, jako velký fanoušek OUAT jsem si spin-off nemohla nechat líbit, trailer, který ABC vypustila byl nabitý akcí a ukazoval přesně to co měl, proto mě už nemůže překvapit, že to nejlepší bylo právě v traileru, ale nemůžu říct, že bych z Alenky byla zklamaná. Samotná hlavní představitelka sice působí trochu prkenně, ale věřím, že se v průběhu seriálu zlepšila, ostatně je to herecký zelenáč a tak bych si s ní příliš nelámala hlavu, protože v sobě něco má. Oproti tomu Červená/srdcová královna byla zvolená, troufám si říct špatně, ale uvidíme časem. N. Andrews jako Jafar nemám námitek a už se těším až si jeho zlé přítomnosti užiju mnohem víc a co víc, doufám v kompletní sestavu Aladin, Jasmina a Džina - Cyruse už tam máme.

Docela dost jsem narážela na to, že si lidé stěžují na samotnou animaci, to samé mi oznámil můj kamarád (další seriálový šílenec), a samozřejmě , že je to do očí bijící, ale přesto si myslím, že to bylo tak zamyšleno, protože, když to srovnám s OUAT, tak tam odfláknutou animaci nenajdete a přece jen jmenuje se to Říše divů, tak proč vlastně ne, zůstává nám rozum stát nad prapodivnou levnou animací? Ano, přesně tak, my se divíme, jak je možné, že je to takhle odfláknuté.

OUAT se drží na obrazovkách třetím rokem a to samé bych přála Alence, ale kdoví.

Hodnocení pilotu: 80%

Zpět na hlavní stranu blogu

Komentáře