Reign

20. říjen 2013 | 14.59 |

reign

Info:

Název: Reign

Žánr: historický/ drama

Země: USA

Stanice: CW

Hlavní role:

Adelaine Kane: Mary

Toby Regbo: Francis II

Torrance Coombs: Sebastian

Rossif Sutherland: Nostradamus

O co tam vlastně jde?

 Příběh vypráví o mladičké Mary (Marie Stuartovna) královně skotské, která žila řadu let v klášteře, poté co se jí někdo pokusil otrávit se vrací na francouzský dvůr budoucího krále Francise (Františka), kterého si má vzít. Spolu s Mary je dvoru přijíždí i její nejlepší přítelkyně, tedy její dvorní dámy. Jako každý domluvený sňatek tak i tento přináší mnoho problémů. Nic není ideální obzvláště když matka Francise, královna zjistí od svého přítele Nostradama, že v budoucnu jejímu synovi Mary přivodí smrt, což způsobuje vlnu intrik a dalších tajemství.

Připadá Vám to povědomé?

Historických seriálů příliš mnoho není a už vůbec ne z produkce televizní stanice CW, protože pokud stanici znáte, tak víte, že stanice je specialistou spíše na teen seriály, kde si diváci užívají řadu intrik, ostatně v případě Reign tomu také není jinak, ale jinak byste podobný seriál hledali asi horko těžko.

Verdikt:

Seriál měl poměrně nezajímavý trailer, který měl jako každý trailer nalákat diváky, nicméně já sama jsem si toho o seriálu hodně přečetla a s napětím jsem očekávala první díl a zklamaná jsem rozhodně nebyla. O historii toho příliš nevím a už vůbec ne o Marii Stuartovně, jen takové ty základy. Pilotní díl měl řadu plusů s těmi asi začnu. Hlavní hrdinka Mary si mě získala, je krásná a jako herečka si taky nevede špatně a tak jí fandím a zatím patří k nejlepším postavám. O milostný trojúhelník nebude nouze, takže v budoucnu se máme jistě na co těšit. Královna vypadá jako hodně dobrá intrikánka a tak se rozhodně nebudeme nudit a nepochybuju, že se do dalších intrik pustí i samotné dvorní dámy, nejlepší přítelkyně Mary. Co se týče hudby, ta není nijak dobová, ale musím říct, že mi to tam sedlo, i když v úvodu jsem měla trochu obavy. Hrad, který je obklopen tajemstvím vypadá zajímavě a kdo je ona postava s pytlem na hlavě? Snad se to brzy dozvíme.

Co se týče mínusů, hlavním problémem je poměrně hodně postav, které se v pilotu objevily, doufejme, že se některých zbavíme, aby jsme v tom neměli hokej. Dalším mínusem jsou již zmiňované dvorní dámy, které jsou nanejvýš nesympatické a kdyby tam nebyli vůbec nic by se nestalo. Jinak vlastně nemám co seriálu Reign vytknout a doufám, že v budoucnu ani nebudu muset.

Hodnocení: 75%

Zpět na hlavní stranu blogu

Komentáře