Dětská hra 2

30. říjen 2013 | 23.44 |

detska-hra-2

Chucky se vrací!

Info:

Rok: 1990

Země: USA

Režie: John Lafia

Popis:

Chucky se nehodlá vzdát a opět se vydává hledat Andyho, jediného člověka, kterému svěřil své tajemství, které má Andyho stát život.

Hlavní role:

Alex Vincent: Andy

Brad Dourif: Chucky

Jenny Agutter: Joanne

Grace Zabriskie: Grace

Tento týden jsem se pustila do maratónu zvaného Chucky a tak asi nikoho nepřekvapí, že tu písmenkuju druhý díl. Druhý díl nazvaný velmi jednoduše Dětská hra 2 na sebe nenechal příliš čekat, tak tedy o dva roky později se Chucky hlásí do služby.

Andyho matce nikdo neuvěřil, že za všemi vraždami stojí vraždící panenka a tak jí umístili na místo, tedy do blázince, ostatně kdo by se divil, že? Andy tedy zůstává v sociálním zařízení a čeká, až si ho vezme nová rodina, než se jeho matka uzdraví. Andy se brzy dostává do rodiny, která se o něj má starat, jenže kdo by chtěl dítě, které si vymýšlí, že ho chce zabít hračka. Vezmu to postupně a to nejhlavnější je samozřejmě ten rudovlasý ďábel, který se stará o veškerou krvavou zábavu. Úvodní tedy první zabijácká scéna mě poměrně pobavila a co víc Chucky hláškuje jedna báseň a to i v těch nejméně očekávaných momentech, což z něj dělá spíše komedii nezž-li horor, jak tomu bylo v předchozím snímku.

V druhém díle bylo vraždiček hned několik a nutno dodat, že snad každý krom cca jedné výjimky si zahynout skutečně zasloužil. Příkladem je například paní učitelka, která se neuvěřitelně vytočila poté co jí Chucky počmáral malovánky slovy, že je kráva, lépe bych se o ní vyjádřit nedokázala. Když jsme u paní učitelky, tak se dostávám k problému, který Dětská hra 2 má stejně jako většina hororových filmů, prostě ta logika tam chybí! To co se dalo odpustit v jedničce se bohužel nedá odpustit v tomhle případě.

b196c42b69_30339583_o2

Tak se dostáváme k hereckým výkonům, které jsou nanejvýš zoufalé ostatně tak tomu bylo i v předchozím díle, nikdo zajímavý kdo by mohl Chuckymu konkurovat a tak jak tomu již bylo Chucky je hlavní hvězdou celého filmu. Je trošku vzteklejší než jak ho známe, je ostřejší a stejně tak má ostrý i jazyk, dokáže rozesmát a nahnat strach, to asi ne. Po trikové stránce je na tom o něco lépe, přece jen ty dva roky by někde měly být znát a také jsou, minule jsem chválila mimiku a teď tomu nebude jinak, když se Chucky naštve tak to v jeho tváři jasně vidíte.

Jestli se u Chuckyho 2 budete bát? Silně pochybuji co ale vím jistě, že se u toho spíše pobavíte. Moje nejoblíbenější scéna je ta, když Chucky vezme hračku Good Guy, dobrého kamaráda Tommyho a zahrabe ho na zahradě s několika jízlivými připomínkami. Jednoznačně nejlepší scéna z celého filmu.

Hodnocení:

Mé hodnocení: 6/10

Csfd: 58%

Fdb: 72,4%

Zpět na hlavní stranu blogu

Komentáře