Chuckyho nevěsta

11. listopad 2013 | 14.14 |

chuckyho-nevesta

Info:

Rok vzniku: 1998

Země: USA

Režie: Ronny Yu

Popis:

Chucky se opět vrací, tentokráte kvůli lásce jeho přítelkyně, která ho dala opět dohromady a touží po jediném, pokračovat v tom, kde skončily.

Hlavní role:

Brad Dourif: Chucky

Jennifer Tilly: Tiffany

Katherine Heigl: Jade

Nick Stabile: Jesse

Už to vypadalo, že Chucky je po třetím díle nadobro zapomenut, ale po dlouhých 7 letech se přece jen někdo rozhodl navrátit oblíbenou hračku na trh. Tentokrát zapomeňte na hrdinu Andyho, kterého jsme znali z předešlých dílů, protože Chuckyho nevěsta je trochu o něčem a především o někom jiném. Ano samozřejmě nesmíme zapomenout na Charlese Lee Raye alias Chuckyho, kterého se rozhodla jeho družka poskládat, tedy alespoň to co z něj zbylo a přivést svého milovaného opět k životu, jenže ona to nebude žádná procházka růžovou zahradou.Tiffany, tedy Chuckyho milá je evidentně stejný sadista jako on, zřejmě touha po zabíjení je kdysi svedla dohromady, a jak, že se Tiff povedlo Chuckyho přivést mezi živé? Stačí sešívačka, kniha kouzel pro idioty a Chucky je opět mezi námi. Jenže láska, kterou Tiffany očekávala je tatam a tak zbyde pouze touha po zabíjení.

Musím přiznat, že jsem teď poprvé viděla Chuckyho nevěstu a nebyla jsem sice nadšená, ale ani zklamaná, horor bychom tu hledali skutečně marně, ale vůbec nevadí. Nový režisér se rozhodl vyšlapat si vlastní cestičku v tomto případě dát hlavnímu hrdinovi konečně nevěstu, třeba mrtvou se kterou by mohli trávit volné chvíle, které věnují tomu co je baví nejvíce......zabíjení. Dva páry, tedy již zmiňovaní Chucky-Tiffany a pak tu je mladá pár Jade - Jesse, které pronásleduje její strýc, který nechce, aby se zahazovala s takovým otrapou jako je Jesse a tak se dostáváme k jádru příběhu. Mě osobně se ten nápad skutečně líbil Chucky pošle svou drahou polovičku do dalšího těla a asi nikoho nepřekvapí, že do panenky a tak se z Tiffany stává hračka, nutno dodat, že vypadá hodně dobře, lépe než jako živá.

n3e9d1019d56cad082dc144cdcb132

Vraždiček je tady celá řada, ale úplně si nevybavím žádnou, která by byla extra vychytaná a stála za zmínku. Ronny Yu ve spolupráci s Donem Mancinim nastolili novou éru Chuckyho, pak už jen záleží, zda jste příznivci černého humoru a oblíbíte si nového Chuckyho s jeho milou Tiffany či ne. Film možná není strašidelný ani není považován za horor, ale přesto pozornému divákovi či příznivci hororu nemohlo uniknout několik narážek na jisté horory. A tak se Chuckyho nevěsta nedá brát moc vážně, je to prostě trošku černá komedie, která dokáže zaujmout, i když má své mouchy. Co se týče hereckého obsazení, mě osobně velmi potěšila účast Katherine Heigl, protože já jí od dob Chirurgů miluju. Jinak si veškerou pozornost usurpují, jako vždy panenky.

Finále naznačuje, že bude pokračování (a protože se na celou sérii dívám až teď, tak mám to štěstí, nebo možná i smůlu, že mám všechny natočené díly k dispozici). A ještě dodám, že za zmínku stojí i soundtrack.

Hodnocení:

Mé hodnocení: 6/10

Csfd: 55%

Fdb: 63,8%

Dále se můžete těšit:

Chuckyho sémě

Chuckyho kletba

Zpět na hlavní stranu blogu

Komentáře