Chuckyho sémě

24. listopad 2013 | 01.01 |

chuckyho seme

Info:

Rok vzniku: 2004

Země: USA

Režie: Don Mancini

Popis:

Chucky se dostává opět na světlo světa a to především díky svému děťátku, které tak docela nesdílí jeho vášeň.

Hlavní role:

Jennifer Tilly: Jeniffer /Tiffany

Brad Dourif: Chucky

Billy Boyd: Glen/Glenda

Redman: Redman

Hannah Spearritt: Joan

Chuckyho sémě na sebe nechalo čekat 6 let, což je poměrně dlouhá doma a tak by si člověk myslel, že se tvůrci vrátí ke kořenům Chuckyho podstaty, ale bohužel nic takového se nestalo. Horor od tohoto filmu můžete očekávat stěží a pokud si vzpomínáte na přechozí díky, které se nesly v duchu komedií, tak v tomto případě byste komedii hledali stejně marně jako horor. Finální scéna přechozího dílu (Chuckyho nevěsta) nám divákům jasně nastínila o čem, že bude další díl. Tiffany stačilo před svou smrtí porodit, něco co zdánlivě připomíná dítě a přesně s touto postavičkou máme tu čest se setkat v tomto díle.

Glen či Glenda je pravým opakem svých rodičů, je to plachá, uplakaná hračka, která touží po dvou věcech, první je rodina a druhou věcí je, aby jí/jeho neobtěžovali hrůzné noční můry. Díky reklamě se setkává se svou vytouženou rodinou, jenže to setkání není tak úplně také jaké si myslel/a, že bude. Chuckyho přirozenost je jasná, zabíjet a tak nikoho nemůže překvapit, že na první oběť nemusíme dlouho čekat. Vztah z Tiffany se příliš nezměnil snad jen ten, že Tiffany je odhodlaná kvůli své dceři/synovi zabíjení nechat, jenže to tak docela nejde.

images

Chuckyho sémě jde skutečně těžko brát jako vážný film, ostatně on se o to ani nesnaží, aby byl brát vážně, ale jde spíš o něco jiného. Já osobně považuji tento díl za absolutní ztrátu času, ačkoliv jsem si panenku Tiffany z předchozího dílu oblíbila a ostatně ona byla také jediným důvodem proč jsem se na tento rádoby film podávala. Don Mancini v roce 1988 vypustil do světa hit, jenže v tomto podání tedy o mnoho let později se Chucky propadá do totálního odpadu a zbytečnosti a můžu říct jen jediné, že je skutečně dobře, že poté dlouho nic nevzniklo. Jennifer Tilly, kterou jsme mohli vidět již v předchozím díle a která propůjčila hlas samotné panence Tiffany v tomto snímku dostala mnoho prostoru a co k tomu říct, snad jen jediné tuhle ženskou by měli upálit na hranici. To její vřískání, pištění hulákání a stěžování si byl skutečně vrchol a můžu říct jedno, bylo jí skutečně dost.

Tak se dostávám k příběhu, který se dá horkotěžko nazvat příběhem, protože se spíš jedná o směsici stupidních nápadů, které někdo napsal na papír a doufal v kvalitní, alespoň doufám, že když to někdo tvořil tak zamýšlel, že se to bude líbit, ale to se evidentně minulo účinkem. Jedná se o trapnou podívanou ve které se dočkáme chabého příběhu, nudného Chuckyho, který evidentně nebyl ve své kůži a to, i přesto kolik se tam objevilo mrtvol. Takže jediné čeho bylo dostatek, bylo krve a mrtvol.

Hodnocení:

Mé hodnocení: 4/10

Fdb: 64%

Csfd: 50%

Dále se můžete těžit na :

Chuckyho kletba (závěr série Chucky)

Území mrazu (2013) - thriller

Zpět na hlavní stranu blogu

Komentáře