Chuckyho kletba

24. listopad 2013 | 16.29 |

hhnchucky

Info:

Rok vzniku: 2013

Země: USA

Režie: Don Mancini

Popis:

Zlosyn Chucky se vrací, aby otrávil životy dalším lidem. Tentokrát si vybral rodinu v odlehlém domě a dívku na vozíku.

Hlavní role:

Brad Dourif: Chucky

Fiona Dourif: Nica

Danielle Bisutti: Barb

Brennan Elliott: Ian

Chuckyho kletba byla hlavním důvodem proč jsem se vlastně pouštěla do této série a dnes jí ukončuji, tedy do doby než se na plátnech kin (doufám) objeví remake původního snímku Dětská hra z roku 1988. Návrat Chuckyho a troufám si říct ke kořenům, tohle byl Chucky tak jak ho známe z prvních třech dílů na srandu zapomeňte tohle je čistě horor, i když......

Opuštěný dům a v něm mladá žena na vozíku se svou matkou, náhle dorazí podlouhlá krabice ve které všichni tušíme co se nachází, ale hlavní hrdinové ještě netuší s  čím budou mít to dočinění. První vražda na sebe nenechá dlouho čekat, ale na co si divák musí počkat je to, až se Chucky přetane tvářit jako panenka a začne zabíjet. Další hrdinové se dostávají do centra dění poté co jedna z nich umře a pak následuje peklo. V prvním díle jsem musela obdivovat to, jak se Chucky ze začátku neprojevoval, prostě si v klidu posedával, padali z něj naprogramované věty a divák s napětím očekával, kdy že se ta nevinně vypadající hračka projeví. V případě Chuckyho kletby je na tom stejně a tak to mě o to víc potěšilo, někdo může namítat, že se snímek proto déle rozjíždí, nicméně já jsem si to čekání užila. Vraždy nejsou úplně k zahození, ale vzhledem k tomu, že je všechno situováno na jedno místo, tedy do domu tak počet postav není velký.

Teď k těm postavám, nutno dodat, že jsou příšerně nesympatické a všichni až do jednoho si zasloužili to co jim Chucky nadělil i když pár výjimek by se tam našlo. Nesnesitelná Barb, která všechny jen peskovala, její věčně spící manžel, sexy chůva, dívka na vozíku a malá holčička tak by se dala několika málo slovy popsat rodinka se kterou jsme trávili 90 minut. 

chuckhy

K Chuckymu neodmyslitelně patří hlas Brada Dourifa, který namluvil Chuckyho v každém díle, ani v tomto případě tomu není jinak. Hlavní hrdinka Nica, pokud jste si mohli všimnou je Bradovou dcerou a to bylo zřejmé na první pohled. Jinak příliš známých tváří neuvidíte, ale vůbec to nevadí, protože tím pádem Chcuky měl mnoho prostoru sám pro sebe a dokázal ho využít, dokonce se následně ukázal ve své pravé tváři, tak jak ho známe z posledního dílu Chuckyho sémě (sešitý obličej atd..) Nevím proč, ale po celou dobu příběhu jsem si kladla jednu otázku a to, proč se objevil Chucky právě u téhle rodiny? Chucky se neukáže jen tak u někoho, ale vždy to má svůj význam, a po dlouhém přemýšlení, které k ničemu nevedlo, mi tvůrci konečně udělali radost a tuhle trýznivou myšlenku mi z hlavy dostali tím, že mi dali odpověď, díkybohu za to.

Pokud máte rádi Chuckyho takového jaký byl v prvních třech dílech, tak si Chuckyho kletbu nemůžete nechat ujít. Má to poměrně dobrou atmosféru a film mě potěšil i po hudební stránce, když opomenu příšerně napsané postavy jedná se o hodně slušní snímek, i když je trochu smutné, že jsme se kvalitního pokračování museli dočkat až v roce 2013.

Pokud se na Chuckyho a jeho šesté pokračování chystáte rozhodně nevypínejte film poté co se rozběhnou titulky, protože byste udělali ohromnou chybu.

Hodnocení:

Mé hodnocení: 7/10

Csf: 56%

Fdb: 61%

Na co se můžete dále těšit:

uzemi mrazudark touch

Zpět na hlavní stranu blogu

Komentáře