Území mrazu

24. listopad 2013 | 17.38 |
› 

uzemi mrazu

THE FROZEN GROUND

Info:

Rok vzniku: 2013

Země původu: USA

Režie:Scott Walker

Popis:

Příběh nás zavede do zasněžené Aljašky, kde se již několik let objevují ženská těla, všechny ženy jsou zohaveny, případu se ujímá Jack Halcombe, který se chystá s prací policisty skončit, jenže to mu nedovolí další nalezené tělo. Začíná hon na šíleného maniaka, který rád zabíjí.

Hlavní role:

Nicholas Cage: Jack Halcombe

John Cusack: Robert Hansen

Vanessa Anne Hudgens: Cindy

Radha Mitchell: Allie Halcombe

Dean Norris: seržant Hauqsven

Území mrazu je film, který je založen na skutečných událostech. V samotném úvodu se seznamujeme s prostitutkou Cindy, která šla vypovídat na policii, že byla znásilněna a držena proti své vůli jistým mužem. Jenže hlavním problémem byl fakt, že prostitutce nikdo z policistů nevěřil, tedy až na jednoho člověka. O pár let později v té samé aljašské díře se seznamuje s detektivem Jackem v podání Cage, který se chystá se svou policejní kariérou praštit a hodlá se věnovat své rodině, jenže to tak docela není možné a proč, že to? Protože bylo nalezeno další zohavené tělo mladé ženy.

Kriminální thriller, který by se dal označit za oldschoolový, temně ladění snímek, který v jeho atmosféře dokonale podporuje aljašské sychravé, hnusné počasí. Od samého začátku známe vraha, který si libuje ve svých úchylkách, držet, znásilňovat a následně zabíjet mladé dívky z ulice, aljašský Jack Rozparovač. Na můj vkus byl snímek zbytečně dlouhý a tak se divák musí setkat s něčím čemu se říká hluchá místa a tak se sem tam stane, že se snímek řítí do propasti nudy možná je to tím, že celý snímek víme, kdo za vraždami stojí, ale je nemožné to nějak dokázat a tak sledujeme kancelářskou práci policisty, který skutečně věří, že Robert Hansen je jejich člověk.

265df46a2186dc894519b4b6e6

Hvězdička Vanessa Hudgens dobře známá z Muzikálu ze střední se rozhodla se z téhle škatulky vymanit a jestli se jí to povedlo je čistě na Vás. Já osobně jí jako herečce příliš nevěřím a tak ani v tomhle případě si mě nezískala a je to škoda, protože dle mého na tuto roli to chtělo skutečnou herečku. Nicolas Cage je odjakživa můj oblíbený herec, jen v posledních pár letech se objevuje v dosti podprůměrných filmech a tak jeho éra kvalitních filmů (Skála, 60 sekund, Con Air, Tváří v tvář) pomalu a jistě zaniká, ale v tomhle případě to byla volba skvělá, Cage se do téhle role skutečně hodí o tom není pochyb a co se týče Johna Cusacka, nevím proč, ale jsem na něj prostě zvyklá v těch průměrných romantických filmech, které díky němu získávají určité kouzlo a tak mě volba jeho role docela překvapila a s tím je samozřejmě spojené i to, že jsem se s jeho postavou nemohla smířit a to nejen díky tomu, že ta postava byla odporná lidská bytost.

Nebudu zastírat, že film je nemastný neslaný a zasloužil si mnohem lepší zacházení než jaké se mu dostalo díky režii a scénáři Scotta Waltera. Čekala jsem trošku více akce, napětí, které by se dalo krájet, ale ani toho jsem se bohužel nedočkala. Místo toho jsem dostala průměrný thriller, který je sice založen na skutečných událostech, ale přesto nebylo to prostě ono, možná kdyby si to vzal do rukou někdo zkušenější mohli z toho vytřískat daleko víc. Zdlouhavé, místy nudné a tak i ta mrazivá atmosféra přišla vniveč.

Jak všichni víme, Američané mají jednu vlastnost a to takovou, že i když je něco sebevíc ošklivé tak se to snaží přikrášlit, jestli je to chyba nebo ne to nechám čistě na vás. Já jsem nebyla naopak nijak znechucena z toho, že jsem měla možnost se dívat na hezké prostitutky, i když realita je samozřejmě jiná ostatně o tom Vás můžou přesvědčit i fotografie několika prostitutek, které se objeví v závěrečných titulcích.

Hodnocení:

Mé hodnocení: 5/10

Csfd: 62%

Fdb: 70%

Dále se můžete těšit:

dark touch192866

Zpět na hlavní stranu blogu

Komentáře