Dark Touch

25. listopad 2013 | 21.16 |

dark touch

DARK TOUCH

Info:

Rok vzniku: 2013

Země původu: Francie / Irsko

Režie: Marina de Van

Popis:

Malá Niamh prožívá peklo její rodina byla zavražděna, alespoň tohle si myslí policie jenže Neve tvrdí, že za všechno může dům ve kterém bydleli. Neve se tak dostává do rodiny, která se s její rodinou přátelila, jenže i když se rodina snaží, Niamh má své vlastní problémy.

Hlavní role:

Missy Keating: Niamh

Marcella Plunkett: Nat

Charlotte Flyvholm: Tanya

Dark Touch má být údajně horor, ale po jeho skončení jsem musela konstatovat jedno, a to, že to horor není rozhodně, i když má některé prvky hororu, spíš ho zařadila mezi psychologické thrillery, i když o tom by se také dalo spekulovat. Už v úvodní scéně zjistíte, že s holčičkou zřejmě není něco v pořádku ovšem postupem času se odkrývají skutečnosti, které jsou hlavní pointou filmu.

První incident na sebe nenechá dlouho čekat a musím říct, že to byla asi jediná scéna, která stála za to. Rodiče malou holčičku zneužívají a když už toho má dívka skutečně dost, začínají se dít divné věci a v jaké, že to podobě? Lítající předměty, znehybnění dotyčné osoby, tříštění skla, oheň a mnohé další nástrahy a tak se stane, to co by se stát mělo asi každému rodiči, který zneužívá své dítě či děti a tak Vás možná překvapí, že právě zneužívání je hlavním problémem tohoto filmu. Malá holčička se dostává do další rodiny se kterou se dobře zná, jen oni netuší čeho byli jejich přátelé schopní a tak se dostáváme do problému, tedy především oni. Manželský pár Nat a Lucas mají dvě děti, které bezmezně milují a Nat by pro malou Niamh udělala cokoliv a to, že si jí vezmou do vlastní péče byla jasná volba. Malá týraná holčička, která se nedokáže vyrovnat s faktem, že jí rodiče ubližovali a k tomu má jisté schopnosti, které plně využívá, i když jim zezačátku nerozumí.

19M_020_Dark-touch-LARGE

Žádné známé tváře nehledejte ovšem v tomhle případě by filmu nepomohlo ani to kdyby se tady objevila nějaká herecká esa. Dívka podává asi nejlepší výkon nicméně to nemění nic na tom, že její role je otravná, uřvaná a děsivá rozhodně ne. Někdo může opět namítat, že taková má být vzhledem k situaci ve které se nachází. Příběh je hrozně roztahaný a když to vezmu kolem a kolem, tak se tam skoro nic neděje. Filmový plakát, který může lákat diváka, ostatně já jsem se na něj nachytala je mylný a to pořádně, člověk by si myslel, že film bude temný stejně jako dívčiny oči, ale bohužel. Je to jedna velká nuda u které jsem si neodpustila nějaké to přetáčení v několika scénách ve kterých se dělo jedno velké nic. Francouzská režisérka a scénáristka Marina de Van má očividně hodně zvláštní způsoby, jak ukazuje tento film. Já se přiznám, že její práci neznám nebo takhle znám například snímek Proměna, ale nikdy jsem žádný z jejích snímků neviděla a že jich stačila natočit požehnaně a abych pravdu řekla, tak po Dark Touch se ani na žádný její snímek nechystám.

Už dlouho vím, že dobrý skutek bude po zásluze potrestán a tak by mě asi nemělo překvapit, že tady tomu je zrovna tak. Jestli se na Dark Touch podíváte pochopíte a pokud ne, tak se vlastně nic neděje, protože se jedná o silně podprůměrný film, i když ten konec do sebe něco měl.

Hodnocení:

Mé hodnocení: 3/10

Fdb: 36,7%

Csfd: 46%

Dále se můžete těšit:

192866Come-Out-And-Play-DVD-reviewbezpecny pristav

Zpět na hlavní stranu blogu

Komentáře