Plivu na váš hrob 2

30. listopad 2013 | 01.20 |

192866

I SPIT ON YOUR GRAVE 2

Info:

Rok vzniku: 2013

Země původu: USA

Režie: Steven R. Monroe

Popis:

Mladá Katie přijíždí do New Yorku, aby si splnila své přání stát se modelkou, jenže doma není dobrá a bez práce nejsou koláče a tak Katie využívá inzerátu, kde má možnost dostat fotografie zdarma, ale ono to není tak docela pravda. Všechno má svou cenu.

Hlavní role:

Jemma Dallender: Katie

Michael Dixon: Jayson

Aleksandar Aleksiev: Nicolay

Mary Stockley: Ana

Plivu na Váš hrob je volným pokračováním dosti úspěšného snímku z roku 2010. Hlavní hrdinka, mladá Katie přijede do Velkého jablka si splnit svůj sen, ostatně New York je městem splněných přání. Pracuje jako číšnice, aby si přivydělala a mohla zaplatit nové fotky, jenže jednou takhle narazí na inzerát nabízející začínajícím modelkám foto zadarmo a Katie si řekne, proč ne? Jenže to se jí tak docela nevyplatí, ale ostatně ano se to nevyplatí ani pánům fotografům, lépe řečeno fotografovi a jeho dvěma bratrům, kteří jen očumují krásné ženy.

Jak můžete vidět, příběh tedy staví na velmi jednoduché zápletce, což je zcela pořádku, protože se jedná o klasickou pomstu, kterou si hlavní hrdinové zaslouží, myslím ty mužské postavy. Jen se změnilo místo, zapomeňte tedy na nějaké venkovské lesy, ale představte si jednu hnusnou místnost v Bulharsku a několik nechutných zvrhlých mužů.

spit

Svoje rozhořčení a znechucení nebudu zastírat,  teď nemám na mysli to, co se ve filmu dělo, ale celkově celý ten film. Katie, tedy hlavní postava filmu mi byla nadmíru nesympatická už od první chvíle, kdy jsem jí viděla. Příšerná herečka, která místy až zbytečně přehrávala, musím říct, že zlatá Sarah Butler z prvního dílu. To, že druhý díl byl brutálnější než ten první, tak s tím teda docela nesouhlasím,  ale zase jako v předchozím díle jsme si mohli plně vychutnat chuť pomsty kterou si pro muže Katie připravila.  Steven R. Monroe se rozhodl, že po úspěchu jednoho plivance vyzkouší další jenže tentokrát to byl spíš plivanec do tváře diváka, protože mi to přišlo bez nápadu, prostě obyčejné kopírování něčeho, co jsme už viděli. Ostatně podívejte se na plakát, ani ten nebyl dostatečně originální, což mě opravdu zklamalo, když to porovnám s prvním dílem, který byl pro mě obrovským překvapením, tak tohle byla opravdu slabota. Určitě bych tam našla několik povedených scén, ale i tak to pro mě nestačilo. Pak tu máme bulharského policistu, který tam byl pravděpodobně jen do počtu, a čekala jsem, alespoň, že se nějak zapojí, bohužel to se taky nestalo.

Já Plivanec číslo dva považuji za průměrný, ba i podprůměrný snímek, který mě donutil jen k tomu, že jsem některé scény musela přetáčet, a to podotýkám se nestává tak často (posledním případem byl recenzovaný Dark Touch). Nemastné neslané, stejně jako hlavní hrdinka a celý její příběh a upřímně doufám, že Monroe se umoudří, a nebude točit další díl.

Hodnocení:

Mé hodnocení: 4/10

Csfd: 64%

Fdb: 58,2%

Dále se můžete těšit:

Come-Out-And-Play-DVD-reviewbezpecny pristav

Zpět na hlavní stranu blogu

Komentáře