Temné nebe

10. únor 2014 | 22.03 |

dark skies

DARK SKIES (TEMNÉ NEBE)

Info:

Rok vzniku: 2013

Země původu: USA

Režie: Scott Charles Stewart

Popis:

Rodina, která zápolí s finančními problémy začne mít pocit, že je někdo ohrožuje v jejich vlastním domě. Ač to ze začátku vypadá na hloupou legraci, rázem se všechno změní v hotovou katastrofu a tím to ještě zdaleka nekončí. 

Hlavní role:

Kerri Russell: Lacy

Josh Hamilton: Daniel

Dakota Goyo: Jesse

Kadan Rockett: Sam

Sci-fi horor Temné nebe nepatří k žádné špičce mezi horory, přesto se tam najde několik momentů, díky kterým film není propadákem, jakým se tváříl, že bude. Máme tu čtyřčlennou rodinku, která zažívá jedno z těch těžších období. Daniel, tedy hlava rodiny je bez práce a tak si práci hledá, protože to není žádný povaleč, navíc obrovský dům někdo zaplatit musí. Manželka Lacy sice pracuje, ale asi to nestačí na náklady domu obzvláště pokud máte živit další dvě děti. Americký sen se této rodince evidentně vyhnul. 

Začne to hodně nenápadně, v kuchyni se začnou rozhazovat věci. pak následuje ztráta rodinných fotografií, která tato rodina měla požehnaně. Nejdříve to vypadá na to, že mladší syn se nudil, či měl potřebu na sebe upozornit tak odcizil fotografie, jenže tak prosté to nebude. Starší synáček se začíná stavět na hlavu a tak rodičům přibude starost ještě o něj. Mladší syn zase tvrdí, že ho v noci navštěvuje strašidlo, no není tohle povedená rodinka. Brzy se ukáže, že v domě skutečně někdo je a tak se Daniel rozhodne pořídit si kamerový systém, který odhalí každého zloděje, jenže ona návštěva domu není žádný zloděj, ale zelený mužíček. 

dark skies 1

Daniel, realista do morku kostí na žádný mimozemský život nevěří, alarm v domě stále upozorňuje na vetřelce, kteří tam nejsou, ale jistě, že jsou jenže Daniel tomu prostě nechce věřit. Lacy, ta oproti tomu věří a začne pátrat na internetu. Základem je vždy to, že děti kreslí podivné postavičky, někdo z rodiny má na několik hodin výpadek a nic si nepamatuje a do třetice všeho dobrého, nebo vlastně ne. ptáci Vám zaneřádí celý dům. Nakonec se dozvíte, od jistého odborníka, že nejlépe se dovedete zbavit mimozemšké návštěvy tak, že budete držet pohormadě, takže oni tak nějak tmelí rodinu nebo ne? Řekne se musíme zůstat pohromadě a to je kód pro to, aby se každý z rodiny rozutekl do jiných místností. 

Temné nebe je důkazem toho, že američanům v této oblasti skutečně docházejí nápady. Smíchat mimozemšťany a tak trochu Paranormal Activity není zrovna nápad, který by se dal nazvat originální. Rodinná zápletka, kterou nám tvůrci naservírovali na začátku se zdála být sice hloupá, ale v zásadě byla hlavní dějovou linkou a až tak hloupá nebyla. Místy by se tam našla skvělá atmosféra a vynikající hudba, ale byla nakonec zašlapaná do země nejen otřesnými hereckými výkony a při sledování jsem měla dojem, že se mě také zmocnil mimozemšťan, protože ty výpadky nebyly pouze v hlavě hlavních hrdinů, ale také v celém filmu. Neshledala jsem film extra zajímavým a rozhodně se k němu neplánuji vracet, jestli se jedná o ztrátu času? Těžko říct. 

Hodnocení:

Mé hodnocení: 5/10

Csfd:  64%

Fdb: 58,4%

Zpět na hlavní stranu blogu

Komentáře