Nárůst spoilerů

11. únor 2014 | 22.22 |

WillJohnsonSpoilers1-600x250

Určitě jste už zaznamenali, že v poslední době se rozmohlo spoilerování hlavně v oblasti televizních seriálů. V posledních týdnech jsem na to narazila hned několikrát především v českých novinách, které jsou toho plné a říkám si, že v Americe s tím takové problémy nemají. Pro někoho tohle nepřestavuje problém, samozřejmě, že to není problém životně důležitý o tom žádná, ale přece jen, když něco sleduju, tak se chci nechat překvapovat ať už se jedná o televizní seriál či film nebo knihu. Věřím, že se najdou lidé, kteří když si vezmou do ruky knihu první co udělají si přečtou pár posledních stránek, aby věděli, jak to dopadne a podle toho si vybírají zda knihu číst nebo ne. Já tento názor nesdílím, jak můžete vidět.

 Myslím, že se pak ztrácí smysl, který by to mít mělo a tak se dostávám k tomu, že ve spoustě případech si americké televize chrání tajemství svých seriálů a některé seriály na tomto tajemství právě zakládají a dozvědět se kdo má umřít na konci sezóny u např. 3 dílu, mi nepřijde zrovna lákavé. Jak už jsem říkala v Americe s tím takové problémy nemají za to u nás se spoilerováním doslova pyšníme. V různých českých novinách samozřejmě především bulvárních se dnes a denně setkáváme s tím, že odhalí kdo v jakém díle zemře a dokonce s několika fotografiemi, mluvím o méně kvalitních českých seriálech, které vévodí televizním obrazovkám, ale i přesto, že na ony seriály nekoukám přijde mi až drzé zaplavovat noviny tímto materiálem. Oproti tomu různé webové stránky zaměřující se na televizní seriály nebo filmy si s tímto problémem dovedly poradit víc jak dobře. Článek je označen slovy spoiler a buď se rozhodnete si přečíst co se bude dít a nebo ne, prostě a jednoduše si buď kliknete na místo se spoilerem a nebo si ho všímat nebudete a přečtete si pouze to, co se dozvědět máte. 

Myslím, že co se do budoucnosti týče spoilerování bude čím dál častější, bohužel! Tak už zbývá jen doufat, že si stále budeme moci vybrat zda tu zásadní informaci, která má být tajemstvím, které máme rozluštit na samotném konci, odhalit. 

spoiler-alert-logolarge-geek4t

A co vy a spoilery? Jste příznivci nebo odpůrci? Raději si počkáte nebo to nevydržíte a zjišťujete co se bude dít ve vašem oblíbeném seriálu?

Zpět na hlavní stranu blogu

Komentáře

RE: Nárůst spoilerů sayonara®pise.cz 12. 02. 2014 - 15:04
RE(2x): Nárůst spoilerů movies-and-tvshows 12. 02. 2014 - 15:39
RE: Nárůst spoilerů tlapka®pise.cz 12. 02. 2014 - 16:53
RE(2x): Nárůst spoilerů movies-and-tvshows 12. 02. 2014 - 17:29
RE: Nárůst spoilerů sayonara®pise.cz 12. 02. 2014 - 17:04