Sloni mají pamět

15. únor 2014 | 02.50 |

POIROT_Elephants_Can_Remember_

ELEPHANTS CAN REMEMBER 

SLONI MAJÍ PAMĚT

Poirot se znovu vrací a tentokrát s malou pomocí již dobře známé postavy paní Oliverové

Info:

Anglický televizní seriál, který byl natočen na motivy knih Agathy Christie se na obrazovkách anglické televize objevuje od roku 1989, díky úspěšnosti se dočkal 13. řad, kde vystupuje jako hlavní postava belgický detektiv Hercule Poirot. Právě Poirot se stal velmi oblíbenou postavou v knihách královny detektivek a není divu, že se dočkal i svého seriálového/ filmového zpracování. V hlavní roli Poirota se opět představí David Suchet, který bezpochyby ztvárnil Poirota nejlépe. 

Paní Oliverová, což je známá spisovatelka detektivních románů se na jedné společenské akci setká s paní jménem Burton-Cox, která je matkou mladíka, který si má vzít kmotřenku paní Oliverové, Célii Ravenscroftovou, která v dětství prožila rodinou tragédie, protože paní Burton-Cox žádá paní Oliverovou, aby se na onu událost Célie zeptala, Ariadna Oliverová tomu tak učiní, ale kvůli své vlastní zvědavosti. Célie přišla o své rodiče za záhadných okolností, rodiče se vydali projít, jenže domů se už nevrátili, protože byli nalezeni na útesu oba s prostřelenou hlavou, co se stalo nikdy nikdo nezjistil. Zda manžel zabil ženu a pak sebe či tomu bylo naopak. Paní Oliverová žádá o pomoc svého dávného přítele Poirota, který jí odmítá, protože se objevil neodkladný případ zavražděného doktorka. Oliverová dá na Poirota a vydává se hledat SLONY, kteří si pamatují co se mohlo rodině Ravencroftů stát, posléze zjišťuje, že případ utopeného doktora a záhadné úmrtí rodiny toho bude mít společného mnohem víc než se zdálo. Rodinná tajemství vyplouvají na povrch.

Poirot

Já osobně tomuto detektivnímu cyklu nikdy neřeknu ne, důvod je jasný, má posedlost po Agathě Christie a její bezkonkurenční detektivní zápletce, která nemá obdoby. Na tomto seriálu je příjemné, že ač se jedná o 90 minutové filmy, které jsou natočené podle knih ve většině případech jsou s knihou shodné, samozřejmě vždy ne úplně přesně, ale i tak. Kolik dnes najdete filmů, které okopírují knihu přesně tak jak by měli? Co si budeme povídat, kniha je vždy lepší než film a nestává se tak často, aby Vás film přesvědčil o opaku.

Výhodou tohoto seriálu je i to, že se tam objevuje řada vynikajících britských herců, kteří jsou skvělými herci, když opomenu samotného Davida Sucheta v tomto díle jsme měli tu možnost vidět např. Iaina Glena. 

Pravá nefalšovaná detektivka na motivy stejnojmenné knihy dostává filmovou podobu a hlavně nabízí 90 minut zajímavých zvratů a rozuzlení, které řadí film stejně jako knihu mezi tu lepší tvorbu. 

Zpět na hlavní stranu blogu

Komentáře