Která řada AHS je podle Vás nejlepší?

19. únor 2014 | 00.40 |
› 

American-Horror-Story-Generic-

Nedávno nás opustil seriál American Horror Story, který nabídl svou třetí řadu, Ryan Murphy, tedy tvůrce seriálu prozradil, že se čtvrté řady dočkáme, ale o co v ní půjde je záhadou, ostatně jako každým rokem. 

Tak se pojďme ohlednout za třemi řadami, které se od sebe liší, ale přesto mají něco společného a to skvělou hororovou atmosféru. 

1. SEASON - MURDER HOUSE (2011)

151258_first-look-ryan-murphys

V každém druhém hororu narazíte na domy ve kterých straší a tak si Ryan Murphy rozhodl toho využít a vytvořil si svůj vlastní Strašidelný dům, který jednoznačně vévodí filmům s touto tématikou a to i přes to, že se jedná o seriál. Seriál se dočkal svých 12 dílů a tak jsme mohli sledovat pravou nefalšovanou hororovou podívanou u které si přejete, aby nikdy neskončila.

Rodina Harmonových se přestěhuje do krásného domu v LA, který má svou historii, která je ovšem spíše krvavá. Manžel Ben je psychiatr, který si rozhodl otevřít svou praci v domě, Vivian je žena v domácnosti, která se stále vyrovnává ze ztráty nenarozeného dítěte a z toho, že jí manžel podváděl a mladší dcera Violet je ve věku, kdy by ráda dělala, co se jí zachce.  V domě se začínají dít divné věci, každá z rodiny vidí něco jiného, sousedé nejsou zrovna také ideální. Ryan Murphy postavil seriál především na skutečných událostech a tak se v Murder house setkáme s několika velmi známými postavami, které se svou krvežíznivostí dostali zapsali do historie. 

Seriálu nechybí špičkový herci, atmosféra a skvělá hudba. A tak se zde poprvé setkáváme s Jessicou Lange, kterou můžete vidět ve všech třech řadách ostatně není sama. 

2. SEASON - ASYLUM (2012)

American-Horror-Story-Asylum-a

Druhá řada seriálu AHS nás zavede do blázince Briarcliiff Manor, kde uvidíme řadu narušených jedinců, ale to není všechno. Blázinci vévodí jeptišky, které praktikují metody, které byste od obyčejných jeptišek nečekali. Jeptišky nebo spíše hlavní sestra Jude nejsou jediné zlo senatoria,  něco se ukrývá v místních lesích a tím to nekončí. Asylum toho může nabídnout mnohem víc - invaze mimozemťanů, sériového vraha nebo posedlost ďáblem a to vše ve 13. epizodách. 

3. SEASON - COVEN (2013)

AHS coven image IIHIH

Třetí, tedy zatím poslední řada se soustředila především na čarodějnice, jak samotný název napovídá. Příběh nás zavedl do města čarodějnic, tedy New Orleansu, kde se dcera Nejvyšší snaží udržet Coven pohormadě a hledá dívky, které mají čarodějnické schopnosti a tak se na scéně objevují čtyři mladé čarodějky. To není jediné co třetí řada nabídla, podívali jsme se na zoubek vraždící šílené ženské, dozvěděli jsme se něco málo o lovcích čarodějnic, o voodoo. 

Čtvrtá řada získala zelenou, ale přesto Ryan Murphy neprozradíl o co půjde v sérii čtvrté. Jeho nápověda se skývá v několika posledních dílech řady, ostatně vždycky tomu tak je, malá nápověda pro pozorné diváky, ale kdo z Vás tuší na co se můžeme těšit? Jediné co Ryan Murphy prozradil a opravdu toho není mnoho, že děs se bude odehrávat opět v New Orleans a nebo v Santa Fe, Děj se bude odehrávat okolo roku 1950 a Jessica Lange se učí neměcky. To by mohlo znamenat jedno, že děj se bude točit okolo nacistů a jejich praktiky. Co mě v tom utvrdilo, bylo poslední dlovo Myrtle Snow, "Balenciaga"

Takže, která řada Vás zaujala nejvíc? Střašidelný dům, Blázinec nebo Čarodějnice?

Zpět na hlavní stranu blogu

Komentáře