Hledání Aljašky

23. únor 2014 | 00.45 |

Před nedávnem jsem zde založila rubriku Filmový tip a protože na mém blogu můžete najít nejen informace o seriálech, filmech, ale také knih, tak tahle rubrika je zcela pochopitelná. Všechny knižní tipy najdete ve složce Knižní koutek. První kniha, která si mě získala je Hledání Aljašky.

KNIŽNÍ TIP #1

Hledání Aljašky je další strhující dílo Johna Greena.

John Green se do povědomí českých čtenářů dostal díky své prvotine s názvem Hvězdy nám nepřály, srdcervoucí příběh dívky Hazel, která bojuje s rakovinou a která se zamiluje do mladíka, který si touto nemocí sám prošel. Příběh je dojemný, ale přesto vtipný a kombinace obojího si získala čtenáře po celém světe. V tomto roce se dočkáme i filmového zpracování. 

Hledání Aljačky je Greenova druhá kniha, která se v českých knihkupectvích začala objevovat před pár měsíci a opět dokázala zaujmout, nic jiného snad nikdo, kdo četl jeho předchozí knihu nemohl čekat. Příběh mladíka Milese, který opouští domov, aby mohl studovat na internátní skole Culver Creek. Miles je tak trochu samotář a doslova se vyžívá v hledání posledních slov slavných osobností. Při příjezdu na internát se seznamuje s Plukovníkem a dívkou jménem Aljaška do které se Milese okamžitě zamiluje. 

Hledání Aljašky je vynikající kniha, která vypráví příběh o hledání přátel a především o hledání sama sebe. John Green dokáže svým postavám vnuknout naprostou osobitost a kouzlo a díky tomu máte pocit, že ony postavy skutečně existují a co víc, přejete si je poznat. Příběh je dojemný (ne, tak jako Hvězdy nám nepřály), zábavný, chytrý a přesto, že byl zařazen mezi 10 nejlepších knih pro dopívající, tak tuhle chytrou knihu dokáže ocenit i dospělé publikum, já jsem toho příkladem. Čtení knihy mi trvalo necelé dva dny a to je přesně důkaz toho, že jamile vezmete knihu (telefon, kindle, tablet) do ruky nedá Vám to a musíte to došíst ať jdete spát nebo ne a přesně tak si já představuji kvalitní četbu. 

1454308_661004483922227_271298

"Myslíme si, že jsme neporazitelní, protože opravdu jsme. Nemůžeme se narodit a nemůžeme umřít. Jako všechna energie můžeme jen měnit tvary a velikosti a zjev "

Zpět na hlavní stranu blogu

Komentáře