The Banshee Chapter

27. únor 2014 | 18.45 |

THE BANSHEE CHAPTER

banshee

Americký horor s prvky found-footage

Mladá reportérka Anne Roland se snaží příjít na to, co se stalo jejímu příteli, který po požití jisté látkyzmizel. Onu látku kterou používala Americká vláda při experimentech na lidech, tato látka byla určena k ovládání lidské mysli. Anne se snaží hledat v poznámkách zmizelého přítele Jamese a tím se snaží odhalit jak jeho zmizení, tak zmizení Jamesova přítele, který se účastnil experimentu. 

Banshee Chapter má co nabídnout, ale přesto se nejedná o žádnou prvotřídní scénáristickou práci. Příběh, který je tak trochu ohraný, experimentování na lidech a následné problémy s testovanými jedinci. Příběh, alespoň mě z části nalákal díky found-footage, nakonec je tam z nahrávek skutečně málo a možná, že je to dobře. Reportérce Anne nemám co vytknout, obzvláště, když jí hraje někdo tak sympatický jako je Katia Winter, kterou jsme mohli vidět v novém seriálu stanice FOX, Sleepy Hollow. Anne se vydává pátrat na vlastní pěst odkud James získal látku ke které by nikdo neměl mít přístup, díky tomu se setkává se spisovatelem Tomasem Blackburnem, který jí pomáhá s vyšetřováním. Na můj vkus dostal Blackburn málo prostoru, tenhle šílenec si zašloužil mnohem víc, protože společně s Anne byli dobrý detektivní pár. Co se týče atmosféry, tak se tam objevila řada skvělých scén u kterých se dost možná budete bát, zázraky přesto nečekejte. Hudba byla zvolená dobře obzvláště v těch strašidelných scénách a i já jsem se párkrát lekla, což si myslím, že by horor měl umět, vyděsit diváka. 

Trošku přitažené za vlasy mi přišly nahrávky, které Anne našla, chápu mělo to být efektní to rušení a ztráta obrazu, ale upřímně, to se nestalo ani mě, mít takhle poškozené VHSky a to jsem za dob videa sjízděla mé oblíbené kazety mnohokrát a nikdy se mi tohle nestalo. Prostě detaily, asi se nikdy nesmířím s nesmyslností které se dopouštějí tvůrci hororu, ale to jsem prostě já, ale když to tak vezmu, tak jsem od filmu nečekala vůbec nic a předem jsem si myslela, že se bude jednat o další hororovou zhovadilost, tak jsem byla mile překvapena, co The Banshee Chapter nabízí. 

+ atmosféra

+ hlavní hrdinové

-  překombinovaný příběh

Hodnocení:

Mé hodnocení: 6/10

Csfd: 54%

Fdb: 46,7%

Zpět na hlavní stranu blogu

Komentáře