Cabin Fever: Patient Zero

28. únor 2014 | 00.28 |

CABIN FEVER: PATIENT ZERO

Cabin-Fever-Patient-Zero-Banne

Třetí pokračování smrtící epidemie

Čtveřice přátel z dětství se snaží uspořádat jednomu z nich rozlučku ze svobodou, něco na co nikdy nezapomene a tak se vydávají na opuštění ostrov v Karibiku, aby si užili jeden večer před svatbou. Ideální představa o rozluččce se začne ztrácet hned poté co se prvnímu z nich objeví na těle puchýře. Zábava rázem končí. 

Na Cabin Fever se dívám, tak nějak s rezervou. První snímek, který se objevil byl z roku 2002 mě osobně příliš nezaujal, nápad to sice mělo, ale nestačilo to na to, abych se z Cabin Fever posadila na zadek, následoval druhý díl o sedm let později a to už byla hotová tragédie, pokud jsem někdy měla problém s jedničkou, tak to bylo zapomenuto, protože druhý díl, to byl vrchol nevkusu. Se žánrem hororu a se svým předchůdcem to mělo skutečně málo společného, snad jen ten virus a hle podívejme se v roce 2014 tu máme třetí pokračování této epidemické série a nemusíte se bát, nebo spíš musíme, protože se natáčí další CF.

Patient Zero na to jde od lesa, a tak se ve své podstatě vyhnul obloukem předchozím dvěma dílům. V úvodních titulkách nás seznámí s mužem, který jako jediný přežil epidemická jatka a následně se seznamujeme s mladou čtveřicí, která se vydává si užít poslední den před  svatbou jejich kamaráda/bratra. Jdete se takhle potápět a ve vodě nenajdete jedinou živou rybu, přijde Vám to divné? Vám možná! Následuje řada již dobře připravených scének, které mají děsit? Dost možná, ale nejsem si úplně jistá, protože neděsí. Největší zklamání po několika minutách ničeho přišlo, když mrtvá těla ze kterých upadá lidská tkáň začnou vstávat a domáhat se pozornosti, upřímně chápu, že Walking Dead jsou taková zombie revoluce, ale cpát to i sem! Za to poslední půl hodinka, to byl zážitek, který se měl objevit už mnohem dřív, protože pobíhání po lese, pobíhání v bunkru nebo škrábání odporných puchýřů nepovažuji za zrovna zábavné. Finále paráda a já už teď z dálky vyhlížím Cabin Fever: Outbreak.

Velká škoda, že film se jmenuje Cabin Fever, člověk čeká něco co už kdysi viděl, pro mě to sice bylo překvapení, ale pokud jste zarytí fanoušci Cabin Feveru, tak budete možná zklamaní. Čekáte nechutné scény z jedničky a především dvojky? Nebo snad humor, který nastolil CF2, tak to se nedočkáte, protože Cabin Fever: Patient Zero je nutno brát vážně a to smrtelně. 

+ prolínání dvou příběhů

+ posledních 30 minut

+ herecké obsazení

- nakažení ze kterých se stávají zombie

- řada hluchých míst

Hodnocení:

Mé hodnocení: 6/10

Csfd hodnocení: 45%

Zpět na hlavní stranu blogu

Komentáře