Houbičky

5. březen 2014 | 00.29 |

SHROOMS(2006)

shrooms_ver2

Je libo houbička?

Skupina mladých lidí se vydává na výlet do Irska, po příjezdu se setkávají se svým přítelem, který tam bydlí a který se především vyzná v halucinogenech. A tak se banda vydává hledat houbičky. Odborník Jake je varuje před houbičkami, které dokáží přivodit buď smrt v podobě explodování orgánů a pokud přežijete tak vám můžou nabídnout dar předtuchy. Jedna z postav okusí kouzla této houby a tak se stává svědkem hrůz, které na přátelé číhají v irském lese.

Na Houbičky jsem se chystala poměrně dlouho a protože jsem před nedávnem zjistila, že velikost mého disku se podstatně zmenšila přišlo na řadu redukování a tím dostaly slovo Houbičky. Hotové klišé, máme tady skupinu mladých lidí, kteří si vyjedou vyhodit z kopýtka tentokrát do irských lesů, proč zrovna tam? Protože se tam hojně vyskytují houbičky po kterých naše skupinka touží. Houbičky kromě chvilkového opojené nabízejí i řadu nebezpečí a v tomto případě to jsou extrémně jedovaté houbičky, které vás usmaží a nebo díky nim získáte dar předtuchy, jedno lepší než druhé!  Takže zápletka už musí být všem jasná, jedna z dívek si díky své nevědomosti bere houbu jedovatou a rázem tu máme příběh postavený na předtuchách, což by snad ani nevadilo, ale nevím proč celý ten film na mě působil hrozně nesympaticky, což se mi tak úplně často nestává ani u těch největších kravin pod sluncem. Několikrát jsem film přerušila a nakonec jsem si z toho udělala takovou mini sérii, protože jsem nebyla schopná film sledovat v kuse.

Houbičky se snaží vyvolat atmosféru pomocí temného lesa, strašidelných historek nebo opuštěné budovy, bohužel ani jedno z míst dobrou atmosféru nevyvolalo, což je vždy hlavním problémem. Připadá Vám, že nejen hrdinové jsou sjetí? Tak Vám to připadá správně, nejen že oni nepobírají co se to děje, ale ani divák nestíhá, je to realita nebo pracují houbičky? Myslím, že tento film se dá sledovat pouze tehdy až budete i vy v drogovém rauši a pak si ho možná užijete. Houbičky rozhodně potenciál měly bohužel výsledek byl žalostný, přesto tam pár světlých momentů bylo, ale za mě je to podprůměrný film.

+ několik (málo) vydařených scén

- debilita hlavních postav

- předvídatelné pořadí úmrtí (nejen kvůli předtuchám)

- zbytečně chaotické

- postavy na zabití

 Hodnocení:

Mé hodnocení: 4/10

Csfd: 50%

Fdb: 54,3 %

Zpět na hlavní stranu blogu

Komentáře