Žena v kleci

7. březen 2014 | 00.47 |
› 

 KVINDEN I BURET (2013)

Zena_v_kleci_CZ_poster_nahled

Film na motivy knižní předlohy

Inspektor Carl (říkejme mu pouze jménem protože ty dánské, švédské jména, to je oříšek) je přeložen na nové oddělení Q, díky jeho poslední akci při které jeden kolega zemřel a druhý ochrnul. Carl z oddělení není zrovna nadšený, protože si představoval, že bude zase dělat na vraždách, jenže Q se specializuje na odložené případy a tak se poprvé setkáváme se ženou, která se údajně zabila skokem do vody na trajektu, inspektor tomu nevěří a tak se s novým kolegou Assadem pouští do vyšetřování. 

Žena v kleci je ne tak docela klasickým skandinávským počinem, nevím zda jste se s touto kinematografií setkali, i když v posledních pár letech se tato kinematografie, kterou já osobně považuji za jednu z nejlepších, rozšířila poměrně dost jak na obrazovky tak co se týče knih. Do dnes si pamatuji mé první setkání se skandinávským filmem a to bylo v roce 2009, kdy se poprvé objevila Lisbeth Salander, tedy hvězda třídílné ságy Stiega Larssona nazvané Milénium (Muži, kteří nenávidí ženy, Dívka, která si hrála s ohněm, Dívka, která kopla do vosího hnízda), film mi připravil velké překvapení a od té doby jsem velký fanoušek severské práce.

A teď zpět k Ženě v kleci, příběh je jasný, policista se vydává hledat pravdu ohledně ztracené ženy, která se údajně měla zabít skokem do rozbouřeného moře, vidíme tedy Carla a jeho partnera Assada ( se kterým se zrovna seznámili), jak hledají stopy, mezitím můžeme sledovat ženu, která se evidentně nezabila (jak napovídá název).Nemusíte se bát nic ohledně zápletky neprozradím, nemám ráda spoilery, navíc u thrilleru se nehodí vykládat o co tam vlastně šlo.

Hlavní hrdina Carl je typickým morousem, který toho moc nenamluví, z ničím se nepáře a je to takový antihrdina oproti tomu jeho nový partner Assad je jeho pravým opakem, příjemný, věčně optimistický člověk a tak souhra těhle dvou postav je víc jak dokonalá.  Proč jsem řekla, že Žena v kleci je ne tak docela klasickým skandinávským filmem, tak jednak pokud jste někdy něco z této kinematografie viděli, tak víte, že ta atmosféra bývá dokonalá, je to vždy temné a hodně se to podobá klasickým detektivkám, tohle je trochu jiné, ale nechápejte to špatně, přesto, že je to jiné neznamená to, že je to špatné, to vůbec. Já jsem se bavila skvěle, mělo to spád, žádné dlouhé kecání o ničem a šlo se rovnou na věc, závěrečné rozzuzlení nebylo sice žádná velká hitparáda, ale třeba příště vzhledem k tomu že oddělení Q má už několik knižních příběhů. 

 + hlavní postavy (Assad a Carl)

 + děj odsýpá

 +/- flashbacky

 - žádné nervydrásájící odhalení

 - dalo se z toho vytřískat daleko víc

Hodnocení:

Mé hodnocení: 7/10

Csfd: 71%

Fdb: 77,8%

KNIŽNÍ PŘEDLOHA

275598-original1-zwrbm

Zpět na hlavní stranu blogu

Komentáře