Očista

8. březen 2014 | 00.21 |
› 

 THE PURGE (2013)

ThePurge-KeyArt_2048x1024_2703

Na jednu noc v roce je každý zločin povolen

Klasická americká rodinka se chystá na svůj velký den, pro někoho to je vyběhnout do ulic a vraždit, tahle rodinka má raději klid. Využije toho, že hlava rodiny je prodejcem a výrobcem ochraného systému, který jde ruku v ruce s očistou, jenže tahle noc nebude tak klidná jako vždy. 

Očista se dle mého může pochlubit výborným námětem, který se jen tak nevidí. Co, kdybyste mohli v jednom dni v roce vyrazit do ulic a navštívit někoho koho ze srdce nenávidíte až tak, že byste ho byli schopni zabít? Tak přesně v tomto duchu se nese thriller Očista. Máme tu rok 2022, kdy Amerika netrpělivě vyčkává, aby se na ten jeden den mohla utrhnout ze řetězu a zabíjet lidi, které nesnáší ať už jde o menšiny nebo o lidi ze svého okolí, Nebudu rozebýrat to, jak by to fungovalo v praxi, od toho tu nejsem, ona očista funguje a tím se snižuje kriminalita po celý rok a tím to končí. hlavním chodem je totiž rodinka, která si myslí, že bude trávit Očistu v klid jenže to by nemohli mít děti, dcera je zamilovaná do staršího kluka a do toho všeho neposlušný synek a tak tu máme zaděláno na pěkný průser.

Zápletka jasná a velmi jednoduchá, další tak trochu jiná home invasion. Není to tak brutální jak jsem očekávala, ale to je dobře, tady se hraje spíš na psychiku. Člověka to nutí přemýšlet, zda byste se Očisty účastnili (kdyby něco takového bylo)? Nakonec bysme se naopak divili, kolik lidí by se zastavilo o Vás doma!!! Přemýšlím jestli se tam našla chvilka, kdybych se nudila a usoudila jsem, že takovou chvíli jsem tam nenašla, příběh se nijak netáhne a tak prostor pro nudu není, netvrdím, že tam nejsou scény u kterých budete kroutit hlavou, ale nic nemůže být dokonalé, evidentně. Trochu mi vadilo to, jak se dcera někam ztrácela a nikdo z rodičů ji nemohl najít, upřímně zas tak obrovský dům to nebyl abyste nenašli vlastní dítě či se zdatně vyhýbali magorům v maskách. 

Herecké obsazení je skvělé a je jednou z výhod tohoto filmu, Ethan Hawke se přesně do podobných rolí hodí a co mě potěšilo ještě víc, že jsem mohla vidět Adelaide Kane v jiné rolu než v roli královny Mary ze seriálu Reign. 

Pro zajímavost, kdybyste se chystali na Očistu podívat a ono se Vám to líbilo, tak se můžete těšit, že se v tomto roce setkáte s jejím druhým pokračováním. Tentokrát si očistu užijeme venku.

+ příběh

+ herecké obsazení

+ hlavní magor a jejich masky

- odfláknutý konec

Hodnocení:

Mé hodnocení: 7/10

Csfd: 57%

Fdb: 63%

Zpět na hlavní stranu blogu

Komentáře