Temná legenda

11. březen 2014 | 21.59 |

 URBAN LEGEND (1998)

urban-legend-movie-poster-1998

Temná legenda ožívá

Natálie je studentkou univerzity, kde se před 25 lety stala vražda několika studentů, kteří byli zabiti jejich profesorem. Každý rok v den tragédie se pořádá party, která má onu událost připomenout. Na univerzitě někdo zabíjí studenty, že by se minulost opakovala?

Měla jsem chuť na starší horo a především na něco co má víc částí, Vřískot si pouštím pravidelně a Temnou legendu jsem viděla před x lety a, tak nastal čas si to zopakovat. Začátek byl víc jak zajímavý, diváka to mělo nakopnout a především udržet u obrazovek, úvodní scéna nepostrádala atmosféru a měla přesně to, co celému filmu chybělo. Nesympatická hlavní hrdinka, která měla být zavražděna jako první bohužel jsme s ní museli trávit celých 90 minut. S legendami jsme se setkali všichni, vypráví se na školách, táborech a vždycky mají člověk zpříjemnit pobyt ať už kdekoliv, myšlenka sice špatná nebyla bohužel ta realizace trochu pokulhávala. Vraždy nic extra propracovaného, když to strovnám s Vřískotem, který vznikl o několik málo let předtím, tak to byla skutečně slabota. 

Další trhlinou je fakt, že Vám brzy dojde, kdo stojí za vražděním studentů a tak si nemůžete vychnutnat závěrečné odhalení, které má být něco extra. Oproti tomu, když to srovnám s dnešními teen vyvražďovačkami, tak si Temná legenda nestojí zase tak špatně, ale... Stupidita postav je v tomto žánru povinná a tak to ani nebudu blíže komentovat, když už nic, tak jsem si užila pohled na modrookého krasavce Jareda Leta.

Temná legenda je plejádou mladých herců jako je Tara Reid, Josua Jackson, Jared Leto, Michael Rosenbaum. Mě osobně potěšila, ale i zklamala účast Roberta Englunda, protože on jako hororový mistr měl dostat daleko víc prostoru.

+ herecké obsazení

+/- příběh

+ narážka na Dawsonův svět

+ několik málo dobrých scén

- hlavní hrdinka

- poměrně hodně nudných míst

- atmosféra doslova nulová

Hodnocení:

Mé hodnocení: 6/10

Csfd: 57%

Fdb: 68,2%

Zpět na hlavní stranu blogu

Komentáře