Temná legenda 2

15. březen 2014 | 20.40 |

URBAN LEGEND - FINAL CUT (2000)

Urban Legends Fina; Cut

Legenda nikdy neumírá

Druhý díl Temné legendy nás zavede na filmovou školu Alpine, kde se každý rok uděluje Hitchcockova cena, kterou získává student, který natočí nejlepší snímek, jenže konkurence je velká a tak se studenti začnou ztrácet. 

U předchozího dílu jsem se zmiňovala o tom, že jsem měla chuť si pustit něco, co má víc částí a tak v sérii zvané Temná legenda pokračuji. Oproti minulému dílu, tady byla sympatická hlavní hrdinka Amy, která si projde peklem, stejně jako tomu bylo v předchozím díle - vražednému běsnění, které jí provází na každém kroku. Temná legenda toho nemá moc co nabídnout a ve své podstatě s první legendou nemá skoro nic společného, až na legendy, které si hrdinové prvního dílu vyprávěli. Filmové prostředí je sice dobrá změna, ale přesto film v mnohém pokulhával. Čím se druhý díl může pochlubit je výborná hudba o kterou se postaral John Ottman, který se zhostil i režie. Jeho hudbu jistě znáte (Parchanti, Fantastická čtyřka, X-men 2, Obvyklí podezřelí atd).  Ještě se vrátím k tomu co má tenhle díl společného s tím předchozím, napadá mě pouze herečku Lorretu Devine, která si opět zahrála univerzitní ochranku. Našlo se tam pár dobrých scén, ale bohužel jich nebylo moc a, i když mi tahle herecká sestrava sedla daleko víc a našlo se tam pár dobrých momentů tak to nestačí, aby to překonalo původní snímek, což je škoda.

První díl ukázal, že i v takových ptákovinách jako je Temná legenda se objevují dobří herci, které dnes už všichni známe, ve druhém díle je tomu zrovna tak, protože tu můžete vidět třeba Evu Mendes, Jennifer Morrison, kterou Ti co koukají na seriál Once Upon a time dobře znají. Objeví se tu i Matthew Davis a mnoho dalších. 

+ sympatické postavy

+ hudba

- závěr, který působil až komicky

- žádná návaznost na předchozí díl

Hodnocení:

Mé hodnocení: 5/10

Csfd: 45%

Fdb: 68,6%

Zpět na hlavní stranu blogu

Komentáře