Přízraky

25. březen 2014 | 15.35 |

 THE FRIGHTENERS (1996)

.The_Frighteners_Wallpaper__yvt

Městečko Fairwater se proslavilo především tím, že v něm šílenec Charles Bartlett, který byl ošetřovatelem v nemocnici zastřelil 12 lidí, byl chycen a popraven. O několik let později se ve Fairwateru začínají dít podivné věci, několik z obyvatelů bylo nalezeno mrtvých, jejich úmrtí je pro policii záhadou, ale pro Franka Bannistera za tím stojí nadpřirozené síly. 

Na Přízraky jsem narazila náhodou a byla jsem velmi překvapena co mi tahle hororová komedie nabídla. Kombinace Petera Jacksona, Dannyho Elfmana a Roberta Zemeckise, tomu prostě nemůžu odolat. Úvodní scéna si mě získala a já s napětím očekávala co dalšího divákovi trio přichystalo, ať už to bylo vtipné handrkování mezi duchy a Frankem (Michael J. Fox) a nebo strašidelná Smrt, která to v městečku Fairwater kosila jedna báseň. Někoho by mohlo napadnout, když jde o horor/komedii bude to něco na způsob Krotitelů duchů a k tomu musím říct, že tomu tak není. Film je na svou délku poměrně našlapán, a tak nudu v tomhle případě budete postrádat, díkybohu za to!  Proč komedie a proč horor, protože tahle kombinace může vyjít, ale v tomhle případě se nebudete sice popadat za břicha nebo se válet po zemi smíchy, ale pár milých úsměvných momentů tam je, co se týče té hororové části, tak té tam příliš také není, ale opět se tam najde několik scének, které stojí za to. První film Petera Jacksona , kdy použil ke svému filmu triky a že se to vyplatilo, musím říct, že jsem zírala, přece jen dnes už jsou triky na denním pořádku, ale v 90. letech to obvyklé nebylo (u nás už vůbec). 

K hereckému obsazení nemám absolutně námitek. Michael J.Fox se do role hodil a to přímo dokonale stejně jako Dee Wallace a mnoho dalších skvělých herců. Nevím co víc dodat, kdyby byl každý film, alespoň z části takový jako tenhle, samozřejmě, vždy je co vylepšovat, ale já se bavila celou stopáž a to je hlavní.

Myslel jsem, že jsi v pekle! Zdrhnul jsem, Franku.

+ herecké obsazení

+příběh (první polovina taková, druhá maková)

+triky

+Jackson, Elfman a Zemeckis

-délka filmu

Hodnocení:

Mé hodnocení: 7/10

Csfd: 69%

Fdb: 71,1%

Zpět na hlavní stranu blogu

Komentáře