Boogeyman

26. březen 2014 | 23.57 |

BOOGEYMAN (2005)

MPW-13729

Tim jako malý přišel o otce za podivných událostí. O několik let později Tima dohání minulost, začíná vidět podivné věci, jeho matka zemře a tak se Tim vydává do rodného domu, jenže vyplouvají na povrch vzpomínky, které byly ukryté v Timově hlavě. 

Na Boogeymana mě přivedl Stephen King a to tak, že jsem projížděla filmy, které vznikly na motiv jeho knih a protože jsem kdysi viděla pouze Boogeymana 3 rozhodla dát bubákovi šanci. Snad každý jako malý věřil na bubáky, které jsme měli pod postelí nebo jsme díky nim chtěli nechat rozsvíceno v pokojíčku, i když většina dětí z tohohle strachu vyroste, tak to samé se nedá říct o hlavním hrdinovi o kterého se pokouší infarkt snad pokaždé, když má vstoupit do tmavé stísněné místnosti (šatna, skříň atd). Úmrtí jeho matky ho přivádí do domu, kde přišel o otce a, i o své vzpomínky na Boogeymana/ bubáka/ strašidlo.

Po atmosférické úvodní scéně jsem byla natěšená na atmosféru, jenže ta si vzala i po dobu natáčení dovolenou, protože u toho se člověk prostě nelekne, všechny momenty, kdy by šance na leknutí byla možná, je zadupaná do země tím, že to čekáte a tak to celé přijde vniveč. Jediný kdo by si tohle mohl užít jsou malé děti, které trpí stejným strachem ze tmy a bubáků, ale předpokládám, že tak zlobivé děti nikdo nemá, aby se jim tohle pouštělo za trest, zatím to je totiž pouze za trest pro každého, kdo na to bude koukat. Další problém je ten, že se tam skoro nic neděje, sledujeme hlavního hrdinu, který běhá z jedné místnosti do druhé, prochází dveřmi sem a tam a má ustrašený výraz a třešničkou je sám Bubák, kterého si můžete prohlédnout v celé své kráse až na konci (překvapivě). A proč o tom mluvím? Žádnou digitální podívanou nečekejte, protože po trikové stránce je na tom Boogeyman žalostně, což je asi největší zklamání. 

Hlavní herci, jednoduše žádný zázrak, ale nikdo tam nechce vidět oscarové herce, alespoň né v takovéhle ptákovině! Za zmínku stojí Emily Deschanel, kterou znají Ti co sledují Sběratelé kostí - Bones, jako Kůstku. 

,,Když se bojíš zavři oči a počítej do pěti. Mě to někdy pomáhá. A co když dojdete k šestce?"

+ snesitelný hlavní hrdina

+ několik málo světlých momentů

- atmosféra

- příběh

- triky

Hodnocení:

Mé hodnocení: 4/10

Csfd: 44%

Fdb: 61,7%

PŘÍSTĚ

Boogeyman_2

Zpět na hlavní stranu blogu

Komentáře