Boogeyman 2

27. březen 2014 | 22.10 |

BOOGEYMAN 2 (2007)

Boogeyman_2

Laura a její bratr Henry v dětství prožili trauma, jejich rodiče totiž někdo zavraždil, vrah nebyl nikdy nalezen, ale sourozenci moc dobře vědí, že bubáka nemůže nikdo nikdy chytit. Po letech je Henry propuštěn z léčebny a místo něj se tam nechá umístit Laura, které se opět vrátily vzpomínky na krvavou minulost. 

Boogeyman 2 se ze začátku tváří jako jeho předchůdce, jenže v průběhu filmu se změní v klasickou teen vyvražďovačku, zda je to dobře, na to musíte přijít sami, mě tahle změna sedla daleko víc než první rádoby duchařina a tak se dostávám k tomu, co se stalo i u Temné legendy, že jediné co film má společný se svým předchůdcem je pouze název. Traduje se, že druhé pokračování nikdy nepřekoná svého předchůdce (např. debata na toto téma ve Vřískotu 2) je pravda, že byste horkotěžko hledali lepší dvojky, ale v tomhle případě Boogeyman překonal jedničku, i když ona ta laťka prvného dílu nebyla tak vysoko! Příběh má své mouchy, ale má poměrně (místy) dobrou atmosféru, líbí se mi to, že Boogeyman vyřizuje jednoho pacienta po druhém zvláštním způsobem - a to podle jejich strachu, samozřejmě něco podobného jsme mohli vidět už několikrát, přesto způsob vražd byl vynalézavý. Pointa vcelku dobrá, ale chtělo to moment překvapení, ten bohužel nebyl. Změna byla příjemná a po skončení filmu jsem musela přiznat, že B2 se mi kupodivu líbil a teď už můžu jen doufat, že třetí pokračování bude ještě lepší, i když asi ne, soudě podle hodnocení filmu. 

Filmem nás provede sympatická mladá dívka, které její strach dokonce i věřím a stejně tak i ostatním hercům, kteří zbytečně nepřehrávají a hrají přirozeně. Všechny hororové příznivce jistě potěší i přítomnost Tobina Bella, ostříleného hororového velikána. V prvním díle se objevila Xena, kterou byste asi nepoznali, kdyby nebyla v titulkách, druhý díl byl bojištěm její společnice Gabrieli a tak se ptám, kdo z tohoto seriálu se objeví ve třetím díle? 

 To, čeho se bojíte nežije v té skříni, žije to ve vás samé!

+ sympatičtí hrdinové

+ atmosféra

+ originální vraždy

+/ - závěr

Hodnocení:

Mé hodnocení: 6/10

Csfd: 53%

Fdb: 66,9%

PŘÍŠTĚ

936full-boogeyman-3-poster

Zpět na hlavní stranu blogu

Komentáře