Nová dcera

30. březen 2014 | 23.21 |

THE NEW DAUGHTER (2009)

the-new-daughter-movie-poster

Svobodný otec se dvěma dětmi se přestěhuje do nového domu na samotě. Vztahy mezi ním a Louisou - dcerou jsou napjaté, protože ona ho viní z toho, že je opustila matka právě kvůli němu. Po nějakém čase se Louisa začíná chovat víc jak divně a John se snaží přijít na to, co se s dcerou děje, vypadá, že to není obyčejná puberta. 

Nová dcera je nazývána hororem, já bych řekla, že spíš thrillerem s hororovými prvky, dlouhou dobu jsem nad filmem váhala nakonec jsem se nechala zlomit především Kevinem Costnerem, který je lákadlem snad pro každého kdo ho má rád. Zápletka by se dalo říct, že je jasná, ale nenechte se mýlit. Čerstvě rozvedený otec dvou dětí, který je má ve své péči se rozhodl začít znovu a tak nejlepší začátek je si pořídit nový dům někde na samotě u lesa. Určitě by Vás napadlo, že dům do kterého se nastěhují je strašidelný, tak to byste tak docela neměli pravdu o dům tady nejde. Hlavním problémem je mohyla, která se nachází blízko domu a kolem té se točí celý film a ještě kolem protivné dcery, která na mohyle tráví všechen volný čas. Film má docela slušnou atmosféru, které dopomáhá i skvělá hudba Javiera Navaretta. První polovina je taková seznamovací, kromě pár podivných zvuků se tam nic extra neděje oproti tomu ta druhá část už je o kapku lepší, ale přesto chtělo to mnohem větší kapku. 

Nová dcera se liší od podobně laděných filmů, nabídla sice něco, co jiné filmy ne a to moment překvapení a ten spočívá v tom, že nevíte, co se tam může stát nevíte co obklopuje lesy, nevíte co Vás čeká jako diváka a musím říct, že tohle je osvěžující po těch všech předvídatelných hororech které se točí dnes a denně, přesto to chtělo mnohem víc než jen Kevina Costnera a trochu té atmosféry. 

Nadešel čas. Myslím, že se teď stane něco zlého. 

+ atmosféra

+ hudba

+ závěr

- zbytečně zlouhavé

- hlavní hrdinka, to byl přehmat a to pořádný!

- otřesný dabing (za to, ale film nemůže)

Hodnocení:

Mé hodnocení: 6/10

Csfd: 51%

Fdb: 58,3%

Zpět na hlavní stranu blogu

Komentáře