Zmizelá

26. duben 2014 | 18.01 |

 KNIŽNÍ TIP #2

Zmizelá je další knihou novinářky Gillian Flynn

Gillian Flynn se proslavila svou první knihou Ostré předměty, následoval bum a všechny tři knihy, které jsou dosud k mání jsou knižním bestsellerem. Gillian Flynn patří k nejčtenějším autorům thrillerů v poslední době. Její knihy se dočkají i filmového zpracování a to dvě ze tří. Zmizelá se v našich kinech objeví v říjnu tohoto roku a to pod taktovkou režiséra Davida Finchera. 

Flynn dokazuje, že její thrillery jsou nejen jedinečné, ale především umí navodit dokonalou atmosféru i za pomocí papíru. Příběh Nicka Dunna, který je obviněn ze zmizení jeho manželky Amy, kterrá záhadně zmizela. Hlavní otázkou je, zabil ji Nick nebo ne? Kniha je psaná formou deníku a je rozdělena na dvě části jedna je minulost Amy až do jejího zmizení tedy její psaní a druhá část je přítomnost tedy Nickovo vyprávění.

Kniha má poměrně hodně stránek a i když se tam najde několik hluchých míst, tak se přesto jedná o skvělou knihu, která především staví na psychologii a protože Gillian Flynn umí dokonale vykreslit psychologii postav což dokázala nejen v Ostrých předmětech tak i ve své třetí knize Temné kouty nemůže být velkým překvapením, že je tomu tak i zde, a řekla bych, že tady je to vykreslení úplně nejlepší. Myšlenku příběhu samozřejmě nebudu prozrazovat, ale pokud máte Gillian Flynn rádi nebo váháte zda jí dát šanci, tak byste určitě měli. 

gillian-flynn-gone-girl

Zpět na hlavní stranu blogu

Komentáře