The Den

13. duben 2014 | 18.16 |

THE DEN (2014) 

THEDEN_Poster-Vf-lores1-e13932

 Mladá dívka Elizabeth, chce zkoumat chování lidí na internetových stránkách především seznamkách a stránkách které podporují spojení lidí po celém světě, proto si vybrala stránku s názvem The Den. Chaty jsou zaměřené především na anonymitu osob a Elizabeth zajímá kdo se skrývá na druhém konci, proto se rozhodně 24 hodin denně být připojená a používat onu stránku, která jí pomůže navázat kontakt s lidmi po celém světě, chatu za pomocí webkamer by jí měl dopomoci k výzkumu, který by ráda přednesla na své škole. 

Další horor ve stylu found footage, ale nemusíte se hrozit, kromě přiměřené délky má The Den co nabídnout. Elizabeth se zapojuje do webseznamky The Den, která umožňuje popovídání či něco ostřejšího s lidmi na různých koncích zeměkoule. Problematikou podobných stánek jsou především úchylové, podívíny a další různé existence, které se rádi vystavují na očích celému světu. Elizabeth si nahrává vše a každého s kým se seznámí a protože usilovně pracuje na tomto projektu, tak po většinu času tráví ve svém pokoji u počítače a tak se připravte na to, že jiný pohled než přes webku neuvidíte vlastně uvidíte, ale moc takových není - prostě klasika found footage, ale v trochu jiném kabátku. Pár úchylů nějaký ten normální člověk a pak se objeví něco trochu drsnějšího. Elizabeth se stane za pomoci webkamery svědkem vraždy. Následně se jí někdo hackne do počítače a máme tu zaděláno na problém.

Snímek, který mi doporučil kamarád, na jeho vkus dám, protože se nám líbí stejné věci a opět mě nezklamal. Překvapivě dobrý film, který je originální a má sympatickou hlavní hrdinku mimo jiné. Příběh, který upozorňuje a točí se okolo možného nebezpečí na internetu má spád a rozhodně se liší od svých příbuzných found footage.

+ sympatická hlavní hrdinka, která nepřehrává

+ stopáž

+ originalita (částečná)

+ dobrá atmosféra

- úvod

Hodnocení:

Mé hodnocení: 7/10

Csfd: 65%

Zpět na hlavní stranu blogu

Komentáře