Hrůzná minulost

15. duben 2014 | 18.47 |

 THE PACT (2012)

images

 Sestry Nicole a Anne se vrací do domu na pohřeb matky. Anne odmítá přijet, ale poté co se jí její sestra neozvala tak se vydává do domu, kde jako děti prožívaly hrůzy. Anna neochotně zůstává v domě matky, kde začíná slyšet divné zvuky a nejen to. Minulost se do ní zakousne a jí nezbývá než zjistit, kdo byla jejich matka a hlavně, kam zmizela její sestra. 

Hororu Hrůzná minulost jsem se snažila vyhnout a šlo mi to celkem dobře, ale když člověk nemá na co koukat, tak šáhne i po filmech, které by si nepustil a tak jsem se vlastně dostala k tomuto hororu, který na mě působil spíš thrillerovým dojmem. Co mě nejvíce překvapilo bylo to, že se s tím film nepáral a hned v úvodu to rozjel bohužel své tempo si dlouho neudržel a tak se během několika málo minut objevují klasické nudné pasáže, které jsou strašákem každého diváka. Někdo má rád, když se atmosféra buduje pomalu a graduje na samotném konci a přesně tohle je problém či výhoda, to už je na vás. Film není nijak originální, zápasí s klasickým problémem každého podobného filmu a tím je, že nemá úplně co nabídnout , i když mi tak trochu připomínal starší horory, které mají své vlastní kouzlo a přesto, že mě film příliš nezaujal, tak si neumím vysvětlit to, že se mi v mnohém líbil, ale bohužel nestačilo to. 

Hlavní hrdinka nebyla zrovna ideální volba je protivná,nesympatická a tak jí těžko můžete fandit. Pokud se podíváte kdo tam hraje tak zjistíte, že se tam objeví Casper Van Dien, který hraje v hodně podprůměrných filmech, které za moc nestojí a tak byste se měli bát, ale můžu vás ujisti, že tento film není zdaleka nejhorším filmem, které Casper natočil, což by Vás mělo trochu uklidnit. 

Nicolas McCarthy na filmu odvedl ne výbornou práci, ale dobrou a i přesto, že jde o film čistě průměrný, tak se podívám na jeho nově chystaný film v tomto roce a to díky jemu a samozřejmě kvůli hlavní hrdince, kterou si pro svůj snímek Home vybral.

Pokud se Vám film líbil nebo se na něj chystáte, tak Vás jistě potěší, že se chystá druhé pokračování, nevím jestli se bát nebo jásat, že snad bude o chlup lepší.

+ několik dobrých scén

-/+ atmosféra

+kombinace různých hororvých žánrů 

- hlavní hrdinka

- prkený Casper Van Dien

Hodnocení:

Mé hodnocení: 5/10

Csfd:  62%

Fdb: 63,2%

Zpět na hlavní stranu blogu

Komentáře