The Haunting of Helena

18. duben 2014 | 20.19 |

THE HAUNTING OF HELENA (2012)

mqdefault

Svobodná matka se se svou dcerou Helenou přestěhuje do nového domu v Itálii, kde pracuje jako profesorka. Helena se jako každé malé dítě potýká s vypadáváním prvních zubů, její matka jí proto vypráví o víle, která v noci odnáší zuby, které si dá dítě pod polštář a za to dostává peníze, jenže ani jedna z nich, že víla Zuběnka nebo Zoubková víla chcete-li  skutečně existuje, i když to vlastně není tak docela víla a už vůbec není hodná. 

Fairytale je název pod kterým je u nás film uveden nebo tedy alespoň na ČSFD nicméně originální název je The Haunting of Helena. Sympatická matka hlavní hrdinky kolem níž se točí celý film si Vás jistě získá stejně jako samotný film, i když vypadá, že mě film upokojil nenechte se mýlit několit námitek bych měla. Příběh staví na dobře známé postavě Zoubkouvé víle, která dětem bere zuby a za to jim nechává peníze pod polštářem, nikdo ovšem nikdy neoperoval s tím, že ona víla nemusí být vůbec víla a, že její úmysly nejsou tak čisté, jak by se mohlo zdát, ostatně jsme v hororu, tak co jiného čekat. Mladá žena s dcerou se stěhují do nového domu v Itálii, kde se rozhodnou žít poté co je opustil otec Heleny. V bytě najdou skříň, která, jak později zjistíme je sídlem zlé údajně zubní víly. Film se rozjíždí poměrně rychle a z nevinné dětské povídačky dostává nové rozměry, které jsou mnohem zajímavější než hybridní stvoření pobíhající po lese, vraždící mladistvé. 

Příběh má dobrou atmosféru doplněnou dobrou hudbou, která se snaží umocnit hororový zážitek, klepat hůrzou se sice nebudete, ale přesto snímek má co nabídnout, když už to vypadá, že upadne v nemilost debilnímu konci, tak se vše změní a to musím ocenit, absolutně jsem netušila do čeho jdu a nakonec se mi dostalo dobrého hororu, který nepadne na hororové dno a dokáže zpříjemnit večer, tedy jak se to vezme. Italský režisér Christian Bisceglia dokáže zaujmout a umí, ale chtělo to trochu víc přitlačit na pilou, neuškodilo by to.

+ neokoukaný příběh

+ slušná atmosféra

+/- herecké výkony

- neprůbojný snímek

Hodnocení:

Mé hodnocení: 6/10

Csfd: 52%

Zpět na hlavní stranu blogu

Komentáře