Zlodějka knih

26. duben 2014 | 19.31 |

KNIŽNÍ TIP #3

Australský spisovatel Markus Zusak si podmanil svět díky své Zlodějce knih

Opět začnu tím, že kniha se již dočkala svého zfilmování. Mnozí si film zamilovali stejně jako knihu a někteří naopak dávají přednost knize. Já sama jsem četla pouze knihu, ale film už mám doma a tak brzy se můžete dočkat i malé recenze. 

Markus Zusak dokázal mnoho ve své skoro 500 stránkové knize a přesto, že mě odrazoval fakt, že hlavní hrdinkou je malá dívka, přesto jsem knize dala šanci a víte co, udělala jsem dobře, protože kdyby ne, tak bych se připravila o nejsilnější zážitek, jaký kniha nabízí, ještě než se pustím do podrobnějšího popisování, tak dodám, že jsem knihu musela zařadit mezi to nejlepší co jsem kdy četla. 

Příběh je originální v tom, že ho vypráví sama Smrt a jak se ukazuje i ona má srdce. Mladičká Liesel při cestě k novým rodičům přichází o svého bratra a to je poprvé co se s ní Smrt setká. Jejich cesty se protnou několikrát, kniha je zasazená do 2. světové války což znamená problémy v podobě Hitlera. Nenechte se odradit tím, že se vše točí okolo malé Liesel, protože sledujeme válku očima dítěte, každý se vypořádává ze světem jinak obzvláště pokud žijete v krutém světe, Liesel vypomáhá její nový táta nebo její touha po kradení knih či trávení času se svým nejlepším přítelem Rudym. 

Kniha na mě zapůsobila a to skutečně hodně, dokonce mě dojala, což se moc knihám nepodaří. Získala si mě nejen Liesel a její honba za slovy, ale také věrný Rudy nebo její otec Hans. Zlodějka knih nabízí ojedinělý zážitek, který Vás pohltí a pustí až na samotném konci a ani nezaznamenáte, že kniha má skoro 500 stránek. 

4271648623_fba575c633_large

" Říká se, že válka je nejlepší přítel smrti, ale musím vám povědět, že já to vidím jinak. Pro mě je válka jako nový šéf, který od vás očekává nemožné...."

Zpět na hlavní stranu blogu

Komentáře