V zemi Jane Austenové

5. květen 2014 | 22.49 |

 AUSTENLAND (2013)

WFTCRMImageFetch

Jane je mladá žena, která má ráda romány Jane Austenové a miluje pana Darcyho, žádný muž jí není dobrý. Její byt vypadá jak z románů Austenové a když se dozví, že existuje jistý Austenland rozhodne se tam vydat a oddávat se několik týdnů Jane Austenové a jejímu odkazu.

Řeknu na rovinu, že i když ráda čtu, romány od Jane Austenové jsem v ruce nikdy neměla a nikdy mě to úplně nelákalo až snad na Pýchu a Předsudek. Netajím se ani tím, že nejsem velký romantik, ale přesto, když jde o Jane Austenovou a její díla tak si to nenechám ujít a alespoň nachvilku si jako romantik připadám. Austenland je místo, kam by každá milovnice Austenové ráda zavítala. Obdivujete pana Darcyho? Nebo máte rádi styl oblékání té doby či celkovou atmosféru, která dýchá z knih? Tak je Austenland právě pro Vás, je velká škoda, že nic takového skutečně neexistuje. 

Jane není tak docela obyčejná žena, ona ráda Austenovou a samozřejmě pana Darcyho zbožňuje (kdo ne?!), ale její vášeň by se dala nazvat posedlostí, které hraničí s šílenstvím. Když se doslechne o místě zvaném Austenland tak se tam vydává a doufá, že najde lásku jako všechny ženy Austenových knih. Nalezne tam několik žen, kterí ujíždějí na tom samém co ona a, aby to byl správný román tak tam nechybí ani vzdělaní, pyšní muži.  V zemi Jane Austenové se dočkáte skvělého humoru, ale asi každému nesedne. Film je nesmírně naivní, ale předpokládám, že tak to bylo myšleno vzhledem k pointě filmu stejně jako hlavní hrdinka, která brzy otevře oči. Vznešené řečičky pronášené celým souborem pobaví věřím, že neurazí a víte co, kdyby něco takového jako Austenland byl, tak bych se tak s chutí vydala a překousla bych i základní balíček (Ti co se podívají, pochopí). 

Celé herecké obsazení bylo víc jak skvělé, já mám Keri Russell moc ráda a dlouho jsem jí neviděla v roli, která by jí takhle sedla. JJ Filed jako dokonalý gentleman neměl chybu. 

+ originalita

+humor

+ herecké obsazení

- místy nuda

Hodnocení:

Mé hodnocení: 8/10

Csfd: 58%

Fdb: 69,2%

Zpět na hlavní stranu blogu

Komentáře