Oui, šéfe!

6. květen 2014 | 17.14 |

COMME UN CHEF (2012)

dp-_comme_un_chef-1_0

Jacky Bonnot je talentovaný kuchař, ale jeho práci nikdo nedokáže ocenit a vždycky to dopadne tak, že ho z každé práce vyhodí. Na druhé straně je úspěšný šéfkuchař Alexandre Lagarde, který se snaží znovu získat další hvězdičku, ale jeho práci mu komplikuje vlastník, který vlastní jak restauraci, tak samotného šéfkuchaře. Životy obou mužů se změní ve chvíli kdy se potkají.

Nikdy jsem nepatřila k velkým příznivcům francouzských filmů, ale co je jisté, že francouzské komedie jsou a budou asi vždy nejlepší. Jean Reno je můj oblíbený herec a tak jsem si ho nemohla nechat ujít v této komedii, která se spíše jako komedie tváří. Hlavní hrdina Jacky Bonnot je nadšeným kuchařem, který Alexandra obdivuje, jednou by rád pracoval ve své vlastní restauraci a nebo alespoň v restauraci která podává prvotřídní pokrmy, které Jacky umí připravit na jedničku, jenže všechny jeho dosavadní práce spočívali v jednoduchém vaření, lépe řečeno - smažení. A tak nikoho nemůže překvapit, že vyletí z každé práce. Jackyho přístup, divákům připraví několik vtipných scének, které jsou skoro to jediné co může film nabídnout. Přesto, že se jedná o komedii za břicha se popadat nebudete, což je docela škoda obzvláště, když uvážíme, že se jedná o komedii, která pochází z Francie. Protivný šéfkuchař Alexandre držící se sterotypu v kuchyni nechce ani slyšet a molekulární kuchyni, která je zrovna in a tím se dostává do problémů v podobě majitele restaurace, který se snaží šéfkuchaře vystrnadit jak to jen jde. A tak se dostáváme k tomu, že se tihle dva setkávají, jejich spolupráce v kuchyni je víc jak skvělá, i když si místy lezou víc jak na nervy. 

Oui, šéfe je příjemná komedie, která sice extra nenadchne, ale určitě Vás zabaví na 90 minut. Chtělo to trochu víc okořenit, přidat nějakou tu zeleninu ( a to se zeleninou nemluvím jako Jacky), vyhnout se spoustě zbytečně trapných ingrediencí a nemůžete si nevšimnout jisté podobnosti s animákem Ratatouille.

A proč si nenechat film ujít? 

* miluju jídlo a především to co na talíři vypadá k světu a né jak blaf z pořadu Babicovy dobroty

* jsem nadšený příznivcem jak francouzských komedií tak Jeana Rena

* povídám si ze zeleninou a dokonce se dočkám i odpovědi!

* ulítávám na happyendech

Hodnocení:

Mé hodnocení: 6/10

Csfd: 63%

Fdb: 72,2%

Zpět na hlavní stranu blogu

Komentáře