Co budu číst tentokrát aneb vždy je z čeho vybírat

19. květen 2014 | 01.18 |
› 

Není to tak dlouho, co jsem narazila na blog jedné mladé slečny, která evidentně velmi ráda píše, vždyť přece od toho tu blogy jsou, každý si píšeme to své, nejen v naději, že si někdo naše články ať už jsou o čemkoliv přečtě, ale především děláme to co nás baví, ale o tom tenhle článek není. Jde o to, co mi jeden název článku nasadil brouka do hlavy, vlastně jsem zjistila, že s něčím podobných se setkávám také já a jistě i celá řada dalších lidí, kteří si nejen zlepšují mozek četbou, ale také v tom nachází více než zalíbení. A tak se dostávám k problému toho, že si vždy lámu hlavu s tím, co si tentokrát přečtu, má knihovna je plná knih všeho druhu a neustále se rozšiřuje, což není zase tak nic divného, když vezmeme v potaz, že ráda čtu, ale asi každý čtenář si dělá seznam toho, co chce přečíst, tak já na tom nejsem jinak a můj Moleskine, což je chytrá věcička o které už měsíc připravuji článek (ale ještě jsem ani nezačala).

Co je Moleskine? To je jedním slovem zázrak, alespoň pro mě určitě. Když jsem s knihami začínala, psala jsem si o nich do malého papírového sešítku, nejen o čem kniha byla, ale také jak se mi líbila, prostě všechny mé dojmy a samozřejmě nechyběl seznam knih, co se chystám číst. Papírková podoba nebyla moc úspěšná, protože jsem byla dítě nepořádné, posléze jsem začala používat Excel, ale pak nastane problém, když se Vám slušně uspořádaný seznam se vším, co jste kdy přečetli vytratí, protože se Vám rozbil počítač. Moje čtenářství přichází a odchází ve vlnách, někdy čtu týdny nebo měsíce a někdy zase naopak a tak jsem seznam dala nachvilku k ledu a náhle se objevila nová vlna a já věděla, že si něco musím přečíst a když jsem měla knihu rozečtenou, už se mě neptejte, co to bylo za knížku, tak jsem na internetových stránkách objevila Moleskine a tak se dostávám k tomu, co to vlastně je. Moleskine je čtenářský pomocník, který Vám nabídne prostor pro Vaše myšlenky o knihách, které jste přečetli nebo prostor pro ty na které se teprve chystáte, samozřejmě v abecedním pořadí. Moleskine toho má daleko víc, kromě prázdných stránek na Vaše všelijaké poznámky (schůzky, výlety, dovolenou, kdy co zaplatit), místo na všechno, co potřebujete zapsat pokud jste ze staré školy a raději využijete deník než-li telefon. Moleskine má na svých zadních deskách chytrou přihrádku na věci, které u sebe musíte mít a nevejdou se Vám třeba do peněženky. Moleskine je vynikající pomůckou pro vášnivé čtenáře a nejen pro ně, protože se dělá v různých podobách(vaření, cestování, vína atd.). To by bylo o Moleskinu a teď k jádru věci.

_vyr_1369788862933193

Hlavní otázku, kterou si pokládám stále je " co si tentokrát přečtu?" A pak se ptám sama sebe, proč si pokládám tuhle otázku, protože kdykoliv jdu do knihkupectví nebo navštívím internetové stránky s knihami tak je z čeho vybírat a já si přesto stále dokola pokládám tuhle idiotskou otázku na kterou už dávno znám odpověď.

Knih je mnoho a má knihovna se sice stále plní, ale z osmi nově pořízených knih jsem neotevřela ani jednu a stále si pokládám onu již zmiňovanou otázku a pak navštívím knihkupectví a má knihovna se stále plní a plní!! Začarovaný kruh. Vím co ráda čtu, mám svůj oblíbený žánr, což také není zrovna překvapivé, přesto se přistihnu, jak pokukuji po žánrech, které jsou mi na hony vzdálené. Seznam knih, které chci přečíst se stále zvětšuje a já si říkám, zda to někdy můžu všechno přečíst. Teď o víkendu jsem se zařekla, že jsi žádnou novou knížku nekoupím, ale asi u toho dlouho nevydržím ostatně to je ze vším, řeknu si, že moje skříň je plná a už se tam nic nevejde, ale přesto místečko se vždycky najde. Jako velký seriálový fanda, který sleduje dění všeho, co se šustne okolo seriálů a tak jsem narazila, už před nějakou dobou na seriál, který, jak jsem zjistila vznikl na motivy knižní předlohy a samozřejmě bych to nebyla já, abych si tu knihu nechtěla pořizovat a to musím dodat, že seriál se ještě neobjevil na amerických obrazovkách!!

Upřímně a veřejně říkám, že jsem se dokopala k první nepřečtené knize, kterou jsem si pořídila několik měsíců po skončení seriálu, který vznikl na motivy této knihy, dnes už jsem se o ní zmiňovala, jde o Čarodějky z East Endu. Za několik dní (doufám) se můžete těšit na malou knižní recenci.

A co vy a Vaše knihy? Jak jste na tom se čtením? Jste vlastníci Moleskinu? 

Zpět na hlavní stranu blogu

Komentáře

RE: Co budu číst tentokrát aneb vždy je z čeho vybírat tlapka®pise.cz 20. 05. 2014 - 10:19
RE(2x): Co budu číst tentokrát aneb vždy je z čeho vybírat movies-and-tvshows 20. 05. 2014 - 15:27