Zkouška neviny

4. červen 2014 | 21.41 |

Agatha Christie je velmi oblíbenou autorkou detektivek, mnoho režisérů dalo Agathiným knihám život a stejně tomu je ve francouzském podání, které je sice detektivní, ale nechybí v něm ani trochu toho vtipu. 

Francouzské duo se vrací a tentokráte řeší případ vskutku zamotaný. Larosiere před nedávnem odsoudil mladého muže, který měl zabít svou nevlastní matku, jenže teď se objevil očitý svědek, který přisahá, že mladík nemohl být vrahem, protože v hodinu vraždy byl s ním. Larosiére tedy navštíví rodinu s tím, že jejich nedávno zabitý bratr a syn je nevinný, což znamená jedno, že matku zabil někdo jiný z rodiny otázkou je kdo? A proto je tam Lampion a Larosiére.

96423_72b186

Film se drží knižní předlohy, samozřejmě pokud jste někdy viděli francouzské duo Larosiére&Lampion, tak víte, co můžete čekat. Praštěné a neortodoxní vyšetřování. Malé vraždy nemůžete brát příliš vážně a když k tomu tak budete přistupovat, tak se dočkáte poměrně vtipné podívané. Já, jako milovnice Agathy Christie v každé její formě, jsem se rozhodla dát těmto podivínům šanci a musím přiznat, že mám všechny 4 díly Malých vražd a dost často se k filmům vracím je to takový oddychovka.

 Larosiér milovník žen a básník policista je parodií stejně jako mladší vyšetřovatel Lampion, který jak se v tomto díle dozvíme je gay. Co mi trochu vadilo, byl výběr herců, především pro nevlastní sourozence. Jednou vraždičkou to nekončí a tak si užijete, pokud jste nečetli knihu nebo neviděli anglický originál, tak Vás dost možná vrah překvapí, přesto Zkoušku neviny považuji za jeden z nejslabších dílů této čtyřdílné série. Nicméně jsem ráda, že se film držel předlohy, ale bohužel to nestačilo natolik, abych byla plně spokojená. 

Pro zajímavost:

Kniha Zkouška neviny vznikla v roce 1958. Sama Agatha Christie jí označila za svou nejoblíbenější knihu, přesto důvod, proč tomu tak je, byl a vždy zůstane neobjasněn. V knize nevystupuje žádný z jejich detektivů.

V roce 1984 vznikl stejnojmenný film v hlavní roli s Donaldem Sutherlandem a Christopherem Plummerem.

V roce 2010 vznikla Zkouška neviny v televizním seriálu Slečna Marplová.

Hodnocení:

Mé hodnocení: 6/10

Csfd: 51%

Fdb: 60%

Zpět na hlavní stranu blogu

Komentáře