Oculus

5. červen 2014 | 22.41 |

 OCULUS (2013)

oculus-2014-horror-ghost-Karen

 Kaylie a její bratr Tim prožili jako malé děti peklo, i když se to ze začátku nezdálo. Stěhování do nového domu rodinu ovšem nestmelilo ba naopak. Jedné noci jejich otec zabil matku a malý Tim otce zastřelil, po letech strávených v psychiatrické léčebně je Tim propuštěn a setkává se se svou sestrou, která věří, že její otec nezešílel, ale, že za všechno může jejich starožitné zrcadlo. 

Oculus patřil k těm filmům na které jsem se těšila a tak nikoho nemůže překvapit, že jakmile se mi naskytla příležitost, tak jsem si film pustila. Horory to v dnešní době nemají jednoduché a stejně tomu tak je v případě Oculus, protože natočit solidní duchařinu je v dnešní době skutečně těžké, ale jak se ukázalo jde to viz. Insidious či Sinister a pro mě je to i Oculus. Mělo to skvělou atmosféru, kterou sice trochu udupal fakt, že se tam ze začátku děje hodně málo. Mike Flanagan si ukousl hodně velké sousto a přesto, že mě osobně se snímek líbil, tak mu k dokonalosti něco chybělo, ale přesto dokážu ocenit dobrý horor a přesně tohle podle mě Oculus je. Začátek se rozjížděl trochu pomalu, ale ten styl se mi moc líbil, dva sourozenci, kteří přožili to samé, jenže každý z nich má na to jiné vzpomínky, ale nakonec se dopracují k jednomu, že za vše může starožitné zrcadlo. Někdo třeba neskousne to, že je film postaven na dvou dějových rovinách přičemž v jedné je to co malý hrdinové prožívali a druhá je ta, co zrovna prožívají, tedy prolínání minulosti a přítomnosti, to mě osobně skutečně sedlo.

Trochu mě zklamalo, že jsme vlastně nezjistili, co je zrcadlo zač, to mi tam nějak chybělo, ale budiž tohle se dá přežít. Historie zrcadla tam byla, takže alespoň to. Herecké neznámé hvězdy mi chvilku vadily, ale během několika málo minut jsem na fakt, že je vůbec neznám zapomněla a o to víc jsem byla překvapení,co to herecké duo předvádí. Vynikající heci. Samozřejmě za zmínku stojí i přítel hlavní hrdinky, který si tam sice střihl hodně malou roličku, ale jeho účast mě potěšila protože to byl můj oblíbenec ze seriálu One Tree Hill. 

Proč si film nenechat ujít?

Mám rád/ a klasickou duchařinu, která nestaví na potocích krve a uřezávání končetin, prostě něco ve stylu Osvícení.

Jsem metrosexuál a miluju zrcadla, ale jak pravil sám Drakula, zrcadla jsou cetky lidské marnivosti a v tomhle byste ho měli poslechnout, protože tomuhle zrcadlu je nutné se vyhnout obloukem!

Když Vám doma chcípnout kytky, měli byste vzít v úvahu, že za to nemůžete vy, ale Vaše zrcadlo (ostatně na někoho se to hodit musí).

Teď trochu vážně - film má skvělou atmosféru, herecké výkony, dobrý styl a hlavně já musím vyzdvykhnout závěr, to byla špička!!

Hodnocení:

Mé hodnocení: 8/10

Csfd: 71%

Fdb: 77,1%

Zpět na hlavní stranu blogu

Komentáře