Už je to tu zase, ach ty knihy!

6. červen 2014 | 13.15 |
› 

 Není tomu tak dávno, co jsem psala o tom, jak si už žádnou knihu nepořídím, tedy do doby než si přečtu ty nové, které jsem ještě ani neotevřela. A je to tady s katalogem Knižního klubu, který mi tento týden přistál do schránky se ve mě něco hnulo, ano moje úchylka zásobovat  svou knihovnu stále větším počtem knih. Členové klubu mají jednu povinnost a to vždy si koupit alespoň jednu knihu z katalogu, pro šílence jako jsem já to není problém, ale nikdy to zase tak moc nepřeháním. Katalog je platný určitou dobu a tak, když si koupím jednu a přečtu jí, tak se mrknu do katalogu a ono je v podstatě stále s čeho vybírat, každý žánr má svou vlastní bohatou nabídku knih a tak nevybrat si je skutečně nemožné.

A proč, že to mluvím o tom klubu, snad jen proto, že jsem celkem nedávno narazila na starší paní, která evidentně nic jiného nedělá než čte, protože kdybyste viděli kolik si táhla knížek, musím říct, že jsem si myslela, že jsem šílenec, ale poté, co jsem viděla ženu táhnoucí deset knih na pult musela jsem svůj názor poupravit a říct si "Ty šílenec nejsi" 

A proč, že tu sliním další článek o svých milovaných knihách? Á, ano protože jsem si pořídila další čtyři knihy, ano vidíte dobře čtyři. Krom toho, že je má úchylka dokupovat knihy, jak už jsem zmiňovala, mou další úchylkou která s tím souvisí je to, že kdykoliv vím, že se film či seriál točí na základě knižní předlohy, tak mi to nedá a já si tu knihu musím pořídit, většinou jí čtu první a následně se podívám na film, i když najde se pár výjimek, kdy to dělám naopak. Bylo tomu tak u Hypnotizéra do kterého jsem se zamilovala, tedy do knihy, film byl tragédie (pokud jsi vzpomenete, dokonce jsem to tady i recenzovala) a u spousty dalších. Jak jsem zmiňovala v předchozím podobně ladělném článku teď jsem se vrhla na Čarodějky z East Endu, což jak mnozí víte je americký seriál, který se brzy dočká druhé řady, ale o tom až v další knižním tipu, který budu věnovat právě Čarodějkám z East Endu, které plánuji dnes dočíst. 

A teď se opět vrátím k té své úchylce, před dvěma dny (pokud si dobře vzpomínám) jsem zde uveřejnila článek o chystaném hororovém seriálu The Strain - Zhoubný kámen a protože se jedná o seriál, který vznikl díky knihám nebo respektive celé trilogii, tak jsem jednoduše nemohla odolat a musela jsem si všechny tři díly pořídit. Někdo se může ptát, proč rovnou tři? Víte sama si tu otázku pokládám, ještě jsem nečetla ani jednu, vlastně ani stránku, tak jak můžu vědět, že se mi to bude líbit? To je ono, to právě nevím, ale, co kdyby se mi to líbilo a oni už by to pak neměli? :D Čtečky jsou fajn, v knihovnách Vám nepřetékají knihy, nezabírají místo, ale přesto mít v ruce tu knížku je alespoň pro mě daleko příjemnější. Kindle mám, pár knih jsem z něho přečetla, ale kniha je kniha. Samozřejmě tahat se na dovolenou nebo do práce či do školy s šestiset stránkouvou knihou je nesmysl a tak čtečka vítězí :-D

Můj obrázkový seznam knih, které si musím přečíst než si začnu pořizovat další.

Fotor0606131047

Takže si popřeju příjemné čtení!! .-)

Zpět na hlavní stranu blogu

Komentáře