Čarodějky z East Endu

7. červen 2014 | 14.36 |
  • KNIŽNÍ TIP #4

Rodačka z Filipín Melissa de la Cruz okouzlila čtenáře Čarodějkami z East Endu

Čarodějky z East Endu se dočkaly také své filmové nebo spíše seriálové podoby, letos se můžeme těsit na druhou řadu, tohoto amerického seriálu.

Příběh dvou sester Freyi a Ingrid a jejich matky Joanny, všechny jsou čarodějky ví to o sobě, jen svou magii nemohou používat, protože jim to rada před mnoha lety zakázala. Freya je impulzivní kráska, která má před svatbou jenže plány jí komplikuje bratr ženicha Killian, Ingrid je naopak usedlá nenápadná dívka, která pracuje v knihovně. Matka Joanna, jako každý matka se snaží chránit svá dvě děvčata. Ingrid jako první zkusí používat kouzla, nic se neděje, žádná hrozba, žádné problémy a zanedlouho kouzla praktují všechny tři dámy. 

Musím přiznat, že já jsem byla trochu zklamaná, možná kdybych četla knihu dřív než jsem viděla seriál, tak by mi to tak nepřišlo, ale pak už musíte jen srovnávat. Se seriálem to mnoho společného nemá, jen pár základních údajů. Kniha má klasickou délku, najdou se tam sice pasáže bez kterých si se čtenář jiště obešel, ale pokud to vezmu kolem a kolem, tak to není špatná knížka, tedy pokud máte rádi tajemno, magii a všechno, co s tím souvisí. 

Trochu mě potěšilo, ale zároveň zklamalo to, že Melissa je zřejmě fanouškem Asgardu a nejen toho, uslyšíme tak o Lokim dokonce i o Ódinovi, a proč zklamalo, protože Melissa mohla využít daleko víc svojí fantazie, vždyť je autorka knih a není žádná začátečnice. Příjemné nenáročné počtení, které Vás chytne na začátku, ale v průběhu Vás začne trochu ztrácet, ale nakonec Vás donutí knihu dočíst a to je to hlavní. 

20140607_140132

 Hodnocení: (nejvíc možných znaků je 5 ♥♥♥♥♥ )

♥♥♥

Zpět na hlavní stranu blogu

Komentáře