Ztracená

12. červen 2014 | 01.08 |
› 

 LOST AND DELIRIOUS (2001)

lost-and-delirious-movie-poste

Mladičká Mary přijíždí do internátní školy, je ztrápená ztrátou své matky a nemůže se smířit s tím, že jí její otec poslal na internát. Když dorazí seznamuje se se svými dvěma spolubydlícími, Paulou a Tori. Dívky jsou nejlepší přítelkyně, alespoň tak se jeví okolí, ale Mary brzy zjistí, že jejich vztah je daleko složitější. Příběh tří dospívajích dívek, každá je jiná a každá se potýká s něčím jiným. 

Rubrika Queer je tady už nějakou dobu, ale protože jsem se v poslední době věnovala seriálům, tak jsem skoro žádné filmy neviděla. Dnes, celkem náhodou jsem na své oblíbené stránce narazila právě na Ztracenou a po shlédnutí, což je teď jsem si řikala jedno, jak je možné, že mi tenhle vynikající snímek unikl. Teď se můžu pochlubit, že jsem ho viděla a co víc, můžu ho doporučit, tedy pokud nepatříte ke skupině homofobů. 

Nevím jak začít, film mi vzal slova. Příběh, který nevidíte denně. Tři mladé dívky, které svede sám život dohromady. Mary je mlaďoučká nevinná duše, která prošla tím nejhorším a to je ztráta matky, která jí provází celým filmem. Tori je okouzlující dívka, která dokonale skrývá své city k Paule, která jí nadevše miluje. Jenže okolí je pro Tori důležitější a škatulkování Tori děsí, obzvláště, když by díky tomu mohla přijít o rodiče. Paula je pravdomluvná drsňačka, která by své city k Tori nejraději vykřičela do světa, ale život si pro všechny tři dívky připravil něco úplně jiného. Dospívání samo o sobě je těžké s tím souvisí první lásky, první zklamání atd. však to znáte všichni. 

Líbí se mi, že každá z dívek má svůj prostor, každá si ho zaslouží a každá ho využívá úplně jinak. Film Ztracená dokáže v lidech vyvolat řadu emocí a já z něj cítím jen těžkost, zoufalství a trápení. Co jsem si na filmu zamilovala je asi to, že on se nesnaží útočit na lidské emoce a netlačí na to, aby Vám nutně musela ukápnout slza, jak tomu bývá u podobně laděných filmů, tady to jde prostě samovolně, najdou se naprosto jednoduché scény ve kterých i když nikdo nemluví, tak se Vám dokáží usadit hluboko pod kůžia dostanou se Vám až do srdce. Kromě skvěle zrekonstruovaného příběhu je nutné vyzdvihnout i herecké obsazení a skvěle zvolenou hudbu.

Piper Perabo jsem nikdy nebrala jako velkou herečku a vždycky pro mě byla "ta holka z Divokých koček" ovšem po tomhle snímku musím smeknout, její herecký výkon neměl absolutně chybu a já jí věřila úplně všechno. Mladá Mischa Burton byla také skvělá, ale tady byla jednoznačnou královnou Piper Perabo. 

Ztracená se nedá popsat slovy

Pro zajímavost:

Při bližším zkoumání jsem přišla na to, že se zde objevuje mnoho seriálových hvězdiček.

  • Piper Perabo - Coverrt Affairs
  • Mischa Burton - O.C.
  • Jessica Paré - Mad Man
  • Emily VanCamps - Revenge
  • Caroline Dhavernas - Hannibal

Hodnocení:

Mé hodnocení: 9/10

Csfd: 72%

Fdb: 80,9%

Zpět na hlavní stranu blogu

Komentáře