Pátek třináctého

13. červen 2014 | 11.49 |

 Pátek třináctého, to je datum, které je pro mnohé noční můrou pro někoho je to další obyčejný den při kterém se neděje nic zvláštního. Rozhodla jsem se si trochu posvítit na tohle téma, co tak tragického se událo, aby se pátek třináctého označoval špatným dne, dnem, kdy by si lidé měli dávat pozor. 

  • Ježíš byl ukřižován ve Velký pátek, kterého zradil 13. účastník poslední večeře Jidáš Iškariotský.
  • Další událostí je, že v pátek 13. října 1307 francouzský král Filip IV. zahájil likvidaci teplářského řádu. 
  • Eva nabídla Adamovi jablko
  • v pátek zabil Kain svého bratra Ábela
  • v pátek začala velký potopa

patek_13

Při svéh hledání jsem narazila na stránkách televize Nova na článek, který uvádí události, které se stali v tento den a jedna věc mě rozesmála. Podívejte se sami. Ten pátek je skutečně hodně nešťasný :-D 

Odhalení milenky Kramného: Petr Kramný svůj vztah s Kateřinou J. skrýval až do pátku třináctého. Osudný den ho v zadýchaném autě natočili reportéři TV Nova na tajném rande.

Jak můžete sami vidět, jedná se spíše o spekulace, jedná se o pátek, nikde není dáno, že to bylo skutečně v pátek třináctého. Věděli jste, že existuje jakási fóbie s příšerným názvem PARASKAVEDEKATRIAFOBIE? Fóbie ze strachu z pátku třináctého. Sám Winston Churchill se bál čísla třináct a třináctého a proto nikdy v ten den necestoval. 

Numerologové tvrdí, že to je naopak šťastný den.

Nešťastný nebo šťastný den?

Pátek třináctého je pověra, která nemá ve své podstatě logiku, lidé jednoduše věří tomu, čemu věřit chtějí. Chtejí věřit tomu, že pátek je tím příšerným dnem, dnem při kterém se dějí hrůzy, ale když se podíváte na zprávy a nemusí to být nutně třináctého v pátek, tak vidíte, že ty hrůzy jsou okolo nás stále - matky zabíjejí své děti, lidé týrají zvířata, děti střílejí ve školách, nehody na silnicích a mohla bych tu vyjmenovat celou řadu věcí, ale ani za jednu nemůže pátek třináctého.

Nesmíme zapomenout, že ani filmová studia nezapomínala na tento den a v roce 1980 vznikl horor s názvem Pátek třináctého. Mladá parta lidí jede na tábor vše připravují na příjez dětí, jenže Křišťálové jezero u kterého je tábor má svou temnou historii. Před lety se na táboře za nepozornosti instruktorů utopil chlapec. Krvavý masakr u Křišťálového jezera může začít.

Takže díky tomuto dni vznikla jedna z nejznámnějších hororových postav Jason Voorhees, který se objevil v 11 dalších filmech. 

Co vy a pátek třináctého? Věříte, že je to děsivý den? 

Zpět na hlavní stranu blogu

Komentáře

RE: Pátek třináctého tlapka®pise.cz 13. 06. 2014 - 12:43
RE(2x): Pátek třináctého movies-and-tvshows 13. 06. 2014 - 21:37
RE: Pátek třináctého psany--sitcom 13. 06. 2014 - 13:36