Temné lesy

22. červen 2014 | 00.17 |

 VILLMARK (2003)

Villmark

Televizní producent Gunnar hledá nové členy do svého týmu, čtveřice je vybrána a aby se společně zžili vyrážejí na výlet do opuštěné chaty uprostřed lesů, kde se velký šéf rozhodne, že budou čtyři dny bez jakéhokoliv okolního světa, tak musí odevzdat telefony a to co si uloví, to také sní. Pětice lidí je vydána napospas temným lesům, které je obklopují.

Na horor Temné lesy jsem narazila náhodou a protože se jedná o norskou tvorbu rozhodla jsem se filmu dát šanci a udělala jsem dobře. Banda poměrně nesympatických filmařů se vydává do chaty, která je daleko v lesích. Myšlenkou je, chceš tuhle práci, tak budeš dělat, to co řeknu po dobu čtyř dnů, po česku bych to označila slovy "Drž hubu a krok". Řeknu na rovinu, že jsem se trochu obávala, toho co se bude dít po celou délku filmu, když jsem viděla prvních cca 10 minut, ale nakonec moje obavy byly nakopány do zadku a užila jsem si neuvěřitelně atmosferický horor, který bych označila nálepkou "Musím vidět", tedy pokud máte rádi horor. Jestli hledáte pohledné herce, tak tady byste je hledali sice marně, ale zase tahle banda Vám dokáže nabídnout vynikající herecké výkony na jednom prostranství a tím je les. Když to vezmu celkově, tak ono se tam vlastně skoro nic neděje a o to je zajímavější, že ta stopáž nejen, že utíká, ale vy se ani nenudíte a během toho ničeho je nastolena dokonalá atmosféra, kterou vylepšuje temný les ve kterém uvidíte svítit baterky hlavních hrdinů, atmosféra je obohacena vynikající hudbou a jak už jsem zmiňovala skvělými hereckými výkony, které byste nenašli v žádném americkém hororu. Herci totiž absolutně nepřehrávají a chovají se naprosto přirozeně. Scénář je místy přitažený za vlasy, ale kdyby nebyl a hlavní hrdinové se zavřeli v chatě asi by se na to nikdo nedíval, já teda určitě ne! 

Horor, který nestaví na krvavých jatkách, ale má do sebe daleko víc. Já jsem byla spokojená, vlastně až do posledních několika minut, kde byla osvětlena pointa, která mě trochu zklamala, řekla bych, že ta bylo odfláknutá, ale jinak jsem nadmíru spokojená a především překvapená touhle norskou hororovou nadílkou. Temné lesy jsou postavené na jednoduchosti, která v tomhle případě funguje výborně. Po celou dobu si budete říkat, co s tím lesem je v nepořádku a budete čekat, co se z toho lesa vynoří. Přece jen po všech těch hororech jsme zvyklí na ledacos.  A odpověďi se dočkáte nebojte se......

Navíc pokud by se Vám film líbil, tak se už teď můžete připravovat na jeho druhý díl, který se objeví v průběhu roku 2015.

Proč si film nenechat ujít?

Rád se projdu po lese a v Norsku ty lesy vypadají hodně dobře, i když houby tam nejspíš nenajdu.

Když mě někdo z kolektivu neposlouchá,  tak to má řešení - přivázat!

Vařím vodu z ničeho a ono to fakt funguje!

Film má co nabídnout a vy nepohrdnete v tomhle případě ani obyčejnou jednoduchostí.

Hodnocení:

Mé hodnocení: 7/10

Csfd:65%

Fdb: 67,3%

Zpět na hlavní stranu blogu

Komentáře